Duże zmiany na chrome.pl

Duże zmiany na chrome.pl

przez -
0 494

W przyszły weekend czeka nas duża zmiana na Platformie Chrome. Największa od paru lat. Niektórzy z was wiedzą, że zajmuje się utrzymaniem i rozwojem serwera jabberd2 na potrzeby Chrome.pl. Dzięki temu jabberd2 jest w tej chwili w czołówce nowoczesnych i zgodnych ze standardami serwerów Jabber/XMPP.

Od pewnego czasu biorę też udział w rozwoju serwera Tigase. Tigase osiągnął już dojrzałość pozwalającą na duże wdrożenia produkcyjne. W związku z tym, że rozwija się szybciej i poświęcam mu od pewnego czasu dużo więcej uwagi niż jabberd2, zdecydowałem się na migrację Chrome.pl na serwer Tigase. (Ci którzy śledzą mojego bloga, pewnie domyślali się, co się święci.)

Tak więc w przyszły weekend, z soboty na niedzielę (9-10 V 2009) przechodzimy z chrome.pl na nowiutką instalację Tigase na nowiutkich maszynach (na chwilę obecną klaster dwóch niezależnych serwerów Dell’a). Mam nadzieję, że przepięcie będzie bezbolesne dla was i że nie poczujecie pogorszenia jakości usług (a może nawet poprawę).

W następnej kolejności dokonam migracji wszystkich domen XMPP hostowanych na Platformie Chrome – ale to już na życzenie właścicieli (proszę się do mnie zgłaszać). Stara instalacja jabberd2 będzie pracować jeszcze przez pewien czas – o konkretnych terminach poinformuję w przyszłości.

Jeśli masz jakieś pytania – pytaj śmiało:
JID/e-mail: smoku@xiaoka.com

Pozdrawiam
Tomasz “smoku” Sterna

Źródło: chrome.pl.