Pillars of Eternity

Stało się! Po wielu miesiącach oczekiwania klasyczne RPG Pillars of Eternity autorstwa studia Obsidian Entertainment zostało wydane w wersji na systemy Windows, OS X oraz Linux. Tytuł jest już dostępny do pobrania na platformie Steam oraz gog.com. Według wstępnych informacji ze strony społeczności, linuksowa wersja gry działa dobrze i nie powinno być żadnych problemów z wydajnością. Pillars of Eternity jest przedstawicielem gatunku RPG z klasycznym widokiem izometrycznym, w którym przyjdzie graczom pokierować losem przedstawiciela jednej z sześciu ras w ogromnym świecie fantasy. Całość tytułu napędza silnik Unity.

Pillars of Eternity w zamierzeniach twórców ma być hołdem oddanym tradycyjnym grom RPG z serii Dungeons & Dragons (w skrócie D&D), takich jak Baldur’s Gate czy Icewind Dale. Nawiązując do pierwowzorów, najnowsze dzieło studia Obsidian Entertainment pozwoli graczowi wcielić się w przedstawiciela jednej z sześciu ras, który wspólnie z napotkanymi na drodze fabularnej postaciami zgłębi ogromny i niebezpieczny świat fantasy. Grający będzie miał szeroki wachlarz możliwości wyboru nie tylko wyglądu, ale i cech fizycznych oraz klas dla swojego herosa. Wspólnie z napotkanymi towarzyszami, nasza postać zwiedzi przeróżne barwne lokalizacje, od kolorowych miast i wiosek, aż po ponure katakumby i jaskinie.

Pillars of Eternity dostępne jest już teraz do kupienia na platformie Steam oraz gog.com w trzech różnych edycjach.

8 Komentarze

  1. Wygląda zajebiście, bo wygląda jak stary dobry Baldur! Tylko ta cena… 32 ojraki na gog.com i 42 na Steam… trzeba będzie poczekać na wyprzedaże…

Odpowiedz