Earth 2140 Gold Edition dostępna na Linuksa

Earth 2140 Gold Edition dostępna na Linuksa

przez -
7 1068

Earth 2140 Gold Edition została oficjalnie wydana na systemy Linux. Na oficjalnej stronie producenta nie widać niestety żadnej wzmianki o tym, ale na platformie Desura możemy zobaczyć ikonkę pingwina i system Linux. Earth 2140 to komputerowa strategiczna gra czasu rzeczywistego, wyprodukowana w 1998 roku przez polskie studio Reality Pump Studios i wydana w 1998 roku przez TopWare Interactive.

7 Komentarze

  1. 10 EUR za grę z zeszłego stulecia to ja podziękuję. Grywalność grywalnością, ale człowiek czeka na tego SteamOS jak na zbawienie.

  2. Kokosów na porcie nie zbiją. Trochę lat już minęło, przecież zagrywałem się w nią w 1999 i to wersji PL, której brak w porcie. Dodatkowo sama gra śmigała chyba pod DOSBoxem.

    Na domiar złego, gra jest leciwa a więc o HD nie ma co marzyć. A tego RuneSoft (ci od portu) nie mogli przeskoczyć. Oryginał działał w 640×480 i 800×600. RuneSoft zastosował upscaling do 1024×768 i nie dalej. Więc czarne pasy u każdego z rozdziałką HD (nie chcę myśleć jak wygląda to na monitorach z naprawdę wysokimi rozdzielczościami).

    Kupię bo grę lubię i sentyment mam, może jakbym poszukał to i oryginał dla Win bym wynalazł. Ale za obecną sumę ~38zł chyba nie kupię. Poczekam na promocję w granicę ~10zł.

    Dobrze, że choć w miarę ludzką cenę dali a nie to co Linux Games Publishing, który też za hity z 1998 (np. Knights and Merchants) chce ponad 100zł. Zresztą LGP chyba po prostu padł – cicho, nic nowego, zresztą z ich polityką cenową to nie dziwne i wsparciem, a raczej jego brakiem bo na żadnego maila z problemami nigdy jakoś nie odpisali…

Odpowiedz