Eclipse 4.5 Mars z obsługą Dockera i wczesnym dostępem do Java 9

Eclipse 4.5 Mars z obsługą Dockera i wczesnym dostępem do Java 9

przez -
11 1368
Eclipse

Projekt Eclipse ogłosił dostępność nowej platformy programistycznej Eclipse Mars. Jest to dziesiąte wydanie środowiska graficznego, a zarazem 10 letnia historia rozwoju świetnego oprogramowania to przygotowywania projektów w Javie. Społeczność deweloperów składa się z 380 osób, ale sam projekt czerpie zmiany z 79 innych programów open source. W najnowszej odsłonie dodano sporo nowych funkcji, w tym: poprawki dla Java 8, hierarchiczną prezentację dla zagnieżdżonych projektów w Eksploratorze Projektu, możliwość tworzenia własnych perspektyw, a także zwiększono szybkość przeszukiwania tekstu.

Projekt Linux Tools otrzymały możliwość tworzenia i zarządzania kontenerami/obrazami Dockera.

Sporą nowością jest projekt Oomph, który ułatwia instalację środowiska Eclipse oraz provisioning specyficznych przestrzeni roboczych dla konkretnych projektów. Dodatkowo można bez problemów zapisywać i współdzielić ustawienia użytkownika pomiędzy różnymi przestrzeniami roboczymi.

Sirius 3.0 wprowadza nowe funkcje, która mają ułatwić użytkownikom tworzenie diagramów. Zwiększono także szybkość działania przy wielkich modelach. Udoskonalono zapytania języka, aby ułatwić pisania i sprawdzanie wyrażeń.

Projekt Jabula wypuścić API Klienta, które pozwala deweloperom na tworzenie testów jednostkowych w Javie, w środowisku Eclipse. Programiści mogą przechowywać takowe testy w repozytoriach takich jak Git.

Pojawiła się wstępna obsługa języka Java 9 w Eclipse z poziomu Eclipse Marketplace.

Dodano opcję automatycznego zgłaszania błędów. W momencie wystąpienia jakiejkolwiek nieprawidłowości w działaniu Eclipse, użytkownik zostaje poproszony o udzielenie pozwolenia na wysłanie stosownego raportu dotyczącego błędu do zespołu zajmującego się danym zagadnieniem.