Ogłoszono wydanie znanego wszystkim komunikatora do rozmów głosowych – Ekiga 4.0. Na nowe wydanie programiści kazali nam czekać, aż trzy lata. Aplikacja potrafi obsługiwać komunikację VoIP oraz wideokonferencje. Posiada obsługę protokołów SIP i H.323. Wspiera wysoką jakość dźwięku oraz wideo do wielkości płyty DVD.
Najnowsze wydanie dodaje wsparcie dla nowych kodeków dźwięku: SILK/G.722.1/G.722.2, optymalizację wideo z użyciem H.264, lepszą integrację z GNOME 3. Pojawiła się nowa wtyczka PulseAudio, a także całkowicie przebudowano interfejs graficzny. Dodano wsparcie RTP TOS, automatycznych odpowiedzi głosowych, częściową obsługę strumieniowania wielu wideo na raz. Udoskonalono jakość dźwięku, powiadomienia i wiele więcej.
























[…] Article from https://osworld.pl/ekiga-4-0-the-victory-release/Ekiga 4.0 The Victory […]
Ciekawe czy obsłuży wideokonferencję przynajmniej w HD na starszej wersji tylko klatki widziałem raz na 10 sekund :P
A da się tym dzwonić na numery stacjonarne?
Można. Trzeba się tylko zarejestrować na np actio.pl i skonfigurować ekigę. Pisałem o tym swego czasu na ubucentrum.net