Elementarz początkującego użytkownika NetBSD

Elementarz początkującego użytkownika NetBSD

przez -
0 615
NetBSD

P2O2 opracował nietypowy Elementarz początkującego użytkownika NetBSD. Ma formę podobną do płatnego kursu, ale uczy uruchamiać system po jego zainstalowaniu w zaciszu własnego mieszkania. Oczywiście Elementarz jest bezpłatny. Innymi słowy kurs został przeniesiony do systemu i bliżej użytkownika. Dokumentacja CD oraz jego obraz ISO znajdują się na WWW autora.

LearN@BSD Newbie Primer składa się z szeregu jednostek lekcyjnych, których przerobienie doprowadzi świeżo zainstalowany system do stanu używalności. Kurs jest samowystarczalny, czyli nie wymaga podłączenia komputera do sieci! Opracowany przeze mnie krążek CD składa się z instalacyjnej wersji NetBSD 3.1, zestawu aplikacji i Elementarza. Konsole NetBSD zostały wstępnie spolonizowane, gdyż użytkownik będzie ich używał do czasu uruchomienia X Window System (od szóstego modułu lekcyjnego).

Kurs jest napisany przystępnie i skierowany do wszystkich zainteresowanych systemem NetBSD. W tym użytkowników systemów MS Windows i dystrybucji GNU/Linux, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w systemach unixopodobnych. Uczenie się systemu NetBSD za pomocą Elementarza jest najprostsze z możliwych. Moduły lekcyjne czyta się w pierwszej konsoli za pomocą polecenia less, a w kolejnej wykonuje polecenia. Elementarz jest tak opracowany, aby jak najszybciej zacząć korzystać z Midnight Commandera i X Window System. Przeniesienie kursu do środowiska graficznego wykorzystującego myszkę jest przemyślanym działaniem. Nie można było nie wziąć pod uwagę przyzwyczajeń nabytych w innych systemach.

Więcej informacji na stronie pp.kv.net.pl