Elive 1.8.2

Elive 1.8.2

przez -
3 313
System operacyjny, systemy operacyjne

img src=”http://osworld.pl/wp-content/uploads/Elive-128×128.png” alt=”Elive” width=”128″ height=”128″ class=”alignleft size-thumbnail wp-image-92813″ />Wydana została wersja 1.8.2 dystrybucji Elive, która jest swego rodzaju demonstracją menadżera okien Enlightenment. Wydanie to jest jest wydaniem testowym. Bazuje ono na jądrze 2.6.24.7 z lepszą obsługą dysków IDE, SATA i SCSI. Dodano również lepszą obsługę bezprzewodowych kart sieciowych opartych na chipsecie atheros – MadWiFi.

Jedną z ciekawszych i ważniejszych zmian jest dodanie instalatora, który umożliwia zainstalowanie systemu na dysku twardym. Prócz tego pojawiła się możliwość uruchamiania aplikacji spod KDE oraz tych, które wykorzystują bibliotekę QT. Dodano Skype oraz usprawniono hibernację systemu.

  • Bardzo często nie mogę przeczytać newsów z wielbłądów (niby z powodu konserwacji serwera) :(

  • Tyle, że serwer działa i nie ma prac remontowych. Pewnie jakiś DNS kieruje Cię jeszcze na starą maszynę. Pytanie jaki jest to DNS i czemu nie zrobił propagacji IP.

    PS. Co ma wspólnego ten komentarz z newsem?

  • Pamiętam, że jak go pisałem, to miałem jakąś bardzo dobrą wymówkę, żeby napisać to tutaj a nie w mailu do Ciebie, ale chyba już mi umknęła ;)