Wydana został pierwsza wersja stabilna zestawu bibliotek głównych Enlightenment. Jest to menedżer okien dla środowiska X Window System, który może być używany samodzielnie lub wraz ze środowiskami graficznymi takimi jak GNOME (swego czasu był to domyślny menedżer okien tego środowiska) czy KDE. Jego głównym autorem jest programista i grafik Carsten Haitzler (Rasterman).
Wydany na licencji BSD. Enlightenment znany jest z dużych możliwości konfiguracji oraz atrakcyjnej grafiki i efektów specjalnych. Dostępne są (na stronie domowej projektu) niezwykle dopracowane pod względem graficznym tematy pulpitu (themes) oraz statyczne i animowane tła pulpitu.
Do zestawu core EFL (oprócz Eta 1.4) wliczają się:
- Eina – 1.0.0
- Eet – 1.4.0
- Evas – 1.0.0
- Ecore – 1.0.0
- Embryo – 1.0.0
- Edje – 1.0.0
- E_Dbus – 1.0.0
- Efreet – 1.0.0
- Eeze – 1.0.0
Biblioteki można pobrać z enlightenment.org.
Może w końcu E17 będzie na tyle "stabilny", że zadomowi się w którejś z popularniejszych dystrybucji jako fork ;)
Nareszcie :). Teraz czekam tylko na to aż zrobią Minta z E17 w wersji x86 i amd64 (z naciskiem bardziej na amd64) :).
A do mnie jakos to srodowisko nie dociera. Nie jest tak intuicyjne jak inne. Dziwne…
U la la, nie spodziewałem się, że ta chwila kiedykolwiek nastąpi :). Co prawda sam nie używam, ale fajnie, że twórcom starczyło samozaparcia.
Pomijając oryginalną szatę graficzną, to środowisko na zrzutach ekranu wygląda jak jakiś kiepski żart. Mało opcji, aplikacje w GTK1…
Muszę je przetestować, ale gdy patrzę na Elive, głowa mnie boli. Strasznie to wygląda.
[…] Biblioteki Enlightenment to znany wszystkim menedżer okien dla środowiska X Window System, który może być używany samodzielnie lub wraz ze środowiskami graficznymi. Jego głównym autorem jest programista i grafik Carsten Haitzler (Rasterman). Wydany na licencji BSD, Enlightenment znany jest z dużych możliwości konfiguracji oraz atrakcyjnej grafiki i efektów specjalnych. […]