Firmy ERP5 Polska i Novell Polska wspólnie informują, że ERP5 – pierwsza polskojęzyczna aplikacja klasy ERP o otwartym kodzie źródłowym – jest zgodna ze środowiskiem operacyjnym SUSE Linux. W wyniku pomyślnego wyniku testów kontrolnych ERP5 uzyskała prawo do używania ogólnoświatowego znaku „Novell Ready” (zobacz: www.novell.com/partners/ready), a jej aplikacje zostały umieszczone w centralnym katalogu oprogramowania i sprzętu zgodnego z systemami firmy Novell (zobacz: www.novell.com/partnerguide/product/206738.html).
Testy wykazały bardzo wysoką stabilność i wydajność działania tych aplikacji w środowisku systemów operacyjnych SUSE Linux Enterprise Desktop 10 oraz SUSE Linux Enterprise Server 10.
Open Source ERP5 to system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem – od zaopatrzenia, sprzedaży i obsługi klienta po obsługę wewnętrznych procesów organizacyjnych takich jak zarządzanie dokumentacją czy polityka kadrowa. Kod źródłowy programu ERP5 jest dostępny na zasadach licencji GPL, można go pobrać ze strony internetowej firmy Nexedi. Jedną z unikatowych zalet ERP5 jest fakt, że może on w ramach jednej instalacji obsługiwać wiele przedsiębiorstw lub jednostek organizacyjnych jednocześnie, zapewniając im wysoki poziom integracji procesów biznesowych.
Jądro ERP5 stanowi tzw. „uogólniony model biznesowy” (Unified Business Model), umożliwiający modelowanie działalności organizacji i stosowanych w nim procedur (workflows). Inaczej niż w przypadku wielu innych produktów, w których wdrożenie polega głównie na odcięciu zbędnych funkcji spośród olbrzymiego zbioru gotowych funkcjonalności, wdrożenie ERP5 polega na dokładnym odwzorowaniu działalności firmy w ramach modelu UBM. Z tego powodu ERP5 zapewnia łatwą obsługę sytuacji niestandardowych. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że użytkownik korzysta wyłącznie z przeglądarki internetowej, będąc dzięki temu uniezależnionym od systemu operacyjnego.
ERP5 obsługuje rachunkowość, CRM, sprzedaż, gospodarkę magazynową, spedycję, fakturowanie, HR, Product Data Management i zarządzanie produkcją. W połączeniu z systemem portalowym służyć też może za narzędzie do zarządzania treścią intranetu lub strony internetowej i zarządzania wiedzą.
Znak Novell Ready (www.novell.com/partners/ready) może uzyskać każda firma produkująca oprogramowanie lub sprzęt, o ile oczywiście są one zgodne z systemami operacyjnymi firmy Novell. Wystarczy przyłączyć się do programu dla partnerów technologicznych, który na podstawowym poziomie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i rejestracja są dostępne na stronie www.novell.com/partners/technology. Partnerzy zainteresowani udziałem w programie mogą też uzyskać pomoc w biurze Novell Polska, kontaktując się z p. Agatą Relugą.
(Informacja prasowa firmy Novell)
http://erp5.pl/
Szkoda że w tekście zabrakło linka do Polskiej firmy o produkcie której ten news traktuje.