Evolution 3.4 – co w nim znajdziemy?

Evolution 3.4 – co w nim znajdziemy?

przez -
4 549
Evolution

Evolution, klient pocztowy dla środowiska GNOME, w przyszłej wersji 3.4 doczeka się sporo nowości. Jak pisze na swoim blogu Matthew Barnes, nowa wersja pojawi się w marcu przyszłego roku, wraz z wydaniem GNOME 3.4. Jedną z najważniejszych zmian jest zmiana silnika renderującego z GtkHtml na WebKit/GTK+, co pozwoli obsługiwać w pełni JavaScript i CSS. Dodatkowo zostaną dzięki temu połączone email, kontakty, zadania i podgląd memo w jeden styl.

Kolejną sprawą będzie dodanie wsparcia dla automatycznej konfiguracji konta, znanej nam z Thunderbirda, czy MS Outlooka. Po wpisaniu adresu mail, klient sam sprawdzi wszystkie informacje o koncie i przetestuje połączenie.

Pozbyto się także zbędnej zależności w postaci kluczy GConf na rzecz DConf, które posiada świetne API GLib GSettings. Dodano nowy backend Microsoft Exchange, zwany evolution-ews, który pozwala na łączenie się z wersją 2007 i 2010, po przez Microsoft “Exchange Web Services”, z dostępnym publicznie API, opartym o SOAP. Drugim backendem jest Kolab Groupware, zwanym evolution-kolab.

Pojawił się także Saner Account Storage oraz nowy Serwis D-Bus dla wiadomości pocztowych.

4 Komentarze

Odpowiedz