Fedora 11 będzie posiadać domyślnie Ext4

Fedora 11 będzie posiadać domyślnie Ext4

przez -
3 462
Fedora

Finalna wersja dystrybucji Fedora 11, która ukaże się już w maju tego roku, będzie zawierała domyślnie system plików Ext4 oraz eksperymentalną obsługę btrfs. Taką decyzję podjęło Fedora Engineering Steering Committee (FESCo). Natomiast jeśli nowy system plików będzie sprawiał wiele problemów, Fedora powróci do Ext3. Czy uczynienie Ext4 domyślnym systemem plików będzie dobrym posunięciem? Czy jest to wyścig z Ubuntu, które w nadchodzącej wersji 9.04 będzie nadal domyślnie obsługiwać Ext3, a Ext4 będzie dostępne jako opcja? A może Fedora jest poligonem doświadczalnym dla Red Hat Enterprise Linux?

Podobne artykuły

 • Piotrek

  Drogi Autorze, dobiłeś mnie słowami:

  "A może Fedora jest poligonem doświadczalnym dla Red Hat Enterprise Linux?"

  Otóż może Cię zdziwię ale EXT4 zostanie wdrożone do RHEL dopiero gdy standardowo będzie dawane użytkownikom w innych dystrybucjach (nie tylko w Fedorze). RHEL jest płatne, zatem jego użytkownicy mają wymogi. Całość że "Fedora jest poligonem doświadczalnym dla RHEL" jest błędna z kilku powodów przede wszystkim dlatego że, paczki które trafiają do Fedory są najświeższe a te które trafiają do RHEL są stabilne. Taka już jest filozofia Fedory że ma dostarczać najświeższe oprogramowanie a nie być polem testowym dla RHEL. To nie jest wbudowane w politykę ani filozofię Fedory.

 • Niczym mnie nie zdziwiłeś, a zdanie pytające miało mieć charakter zaczepny i jak widać spełniło swoje zdanie ;-)

 • Yulia

  Hi, thanks for this, first time inansllitg CentOS (always been Ubuntu up til now, wanted to try something else). Ran into this problem. installed 3.6 as above via network. 30Mb line. Not too slow at all