Fedora 14 Alpha

Fedora 14 Alpha

przez -
3 396
Fedora

Dennis Gilmore ogłosił wydanie systemu Fedora 14 Alpha o nazwie kodowej Laughlin. System działa pod kontrolą jądra 2.6.35. Pojawiło się lepsze wsparcie dla systemu plików Btrfs oraz XFS. Zaktualizowano i dodano dużą ilość sterowników. Domyślnym środowiskiem graficznym est KDE 4.5.0. Dostępny jest również Perl 6 ze wsparciem dla Rakudo. Ulepszona została kompresja oraz dekompresja plików JPEG. Zastąpiono bibliotekę libjpeg poprzez libjpeg-turbo. W systemie znajdziemy takie aplikacje jak NetBeans 6.9, Eclipse ‘Helios’ oraz Sugar 0.90. Ulepszona została integracja z urządzeniami typu netbook dzięki MeeGo. Pojawiło się wsparcie dla SCAP (Security Content Automation Protocol). Szczegółowe informacje w notce o wydaniu.

  • Sławek

    Nie wiem czy Fedora dobrze robi. Obecnie OpenSUSE przeszło na KDE4, a wielu ludzi jest zbyt zafascynowana KDE4. Uważam, że Fedora powinna poczekać na wydanie GNOME3, zanim coś zadecydują.

    A tak na serio – oni na prawdę zdecydowali się na KDE?

  • Nie możliwe, aby zrobili KDE. Oczywiście nadal jest KDE LiveCD, ale głównym pozostaje Gnome :)

  • Tokariew

    Nadal w fedorze gnome jest domyślny, a kde można doinstalować. W F 14 miał być gnome 3 ale w związku z przesunięciem go nie będzie, będzie pewnikiem najnowsza lini 2.x