Dennis Gilmore ogłosił wydanie pierwszej bety dystrybucji Fedora 14. Jest to ostatnia faza rozwojowa przed wydaniem stabilnego wydania na początku listopada, i jednocześnie na tyle stabilna, aby mogli ją testować użytkownicy końcowi. W tym wydaniu domyślnym jądrem jest wersja Linux 2.6.35, natomiast GNOME będzie posiadał wersję 2.6.32.
Najważniejsze cechy:
- Framework Spice (Simple Protocol for Independent Computing Environments) dla świadczenia Infrastruktury Wirtualnych Pulpitów, które ma zostać rozszerzone i zintegrowany w przyszłych wersjach
- Rozszerzone narzędzia do zdalnego lub odłączonego zarządzania serwerami za pomocą IPMI (Intelligent Platform Management Interface)
- Nowości w wielu językach programowania, włączając w to wsparcie dla język programowania D i Rakudo Star, wczesną implementację specyfikacji Perl 6 bazującej na wirtualnej maszynie Parrot
- Ulepszone debugowanie i integracja z istniejącymi narzędziami, w celu zwiększenia możliwości Fedory, jako platformy RAD
- Alternatywne środowiska graficzne, jak Sugar, i oprogramowanie z projektu MeeGo
- Nowa generacja zarządzania systemd dla szybszego uruchamiania się i ładowania na żądanie oraz rozładunku usług, ma być oferowana, jako technologia w nadchodzącej Fedorze 14, i będzie domyślnie inicjalizowana w systemie Fedora 15
Więcej można znaleźć na redhat.com.























