Fedora 15 Alpha

Fedora 15 Alpha

przez -
0 1378
Fedora

Dennis Gilmore ogłosiła wydanie systemu Fedora 15 Alpha o nazwie kodowej Lovelock. Jest to pierwsze wydanie systemu ze środowiskiem graficznym GNOME 3, pełnym wsparciem dla systemd, który zastąpił Upstart oraz pakietem biurowym LibreOffice. Dostępne jest również wiele innych ciekawych zmian zarówno w systemie jaki i jego wyglądzie. System działa pod kontrolą jądra w wersji 2.6.38-0, a cały system został skompilowany przy wykorzystaniu GCC 4.6.0.

W systemie pojawił się dynamiczny firewall zarządzany przez D-BUS. Zaktualizowano również aplikację NetworkManager. Wykorzystuje ona teraz ser4wer BIND jako resolver DNSSEC.

Jedną z ciekawszych aplikacji jest BoxGrinder. Jest to narzędzie konsolowe, które pozwala na tworzenie wirtualnych obrazów dla różnych platform (KVM, Xen, VMware, EC2). Dostępne są również takie środowiska graficzne jak Xfce 4.8.0, KDE 4.6 oraz Sugar 0.92.

Pojawiło się wsparcie dla eCryptfs a wersja LiveCD jest kompresowana przy użyciu LZMA. RPM został zaktualizowany do wersji 4.9. Ponad to zaktualizowano takie narzędzia jak Rails, OCaml, Python oraz GDB. Pełna lista zmian dostępna jest w notce o wydaniu.

Brak komentarzy

Odpowiedz