Zespół Fedory oficjalnie udostępnił obrazy serwerowe dla architektur Fedora 21 POWER i Fedora 21 AArch64. Wspierane są wszystkie maszyny serwerowe IBM POWER, a środowiska PowerVM i PowerKVM powinny działać bez problemów. Usunięto obsługę 32 bitowych pakietów oraz dodano wariant Little Endian pod identyfikatorem ppc64le. Jeżeli chodzi o architekturę AArch64 to mamy wsparcie dla maszyn Micro X-Gene (Mustang) i AMD Opteron A1100 (Seattle). Wszystkie systemy startują z UEFI poprzez GRUB2 i Device Tree.
Poniżej znajduje się lista rekomendowanych mikrokomputerów na architekturze ARM:
- Banana Pi (Allwinner A20)
- CubieTruck (Allwinner A20)
- BeagleBone
- BeagleBone Black
- CompuLab TrimSlice (NVIDIA Tegra 2)
- Wandboard (Freescale i.MX6)
- PandaBoard (OMAP4)
- Versatile Express (emulacja Cortex A9 i A15)
picoboard.pl liked this on Facebook.
Adam Ziajkiewicz liked this on Facebook.
Marcin gratulacje! ;)
Proszę nie mieszać architektur.
Artykuł jest o Fedorze 21 dla Power i dla AArch64 a poniżej dajecie listę urządzeń z architektury ARM. Do tego jeszcze niekompletną.
Versatile Express jest zarówno komputerem (może mieć różne procesory) jak i urządzeniem emulowanym przez qemu (lista procesorów dłuższa niż w prawdziwym).
Żeby nie było niejasności: jestem jednym z deweloperów Fedory na AArch64.
Dobrze wiedzieć, że tutaj wchodzi się po to by czytać bzdury. Dlatego trzeba będzie pożegnać się z tym miejscem, ponieważ nie jest to pierwszy raz.
Powodzenia.
Byłoby bardzo miło, jakbyś napisał do nas maila ze wszystkimi obsługiwanymi urządzeniami. Poza tym maila redakcyjnego znasz i wystarczyło napisać, jeżeli jesteś deweloperem i widzisz błąd w artykule.
Napisałem raczej rzeczowy komentarz i bez „przypierdalania się” więc nie wiem po co miałbym jeszcze pisać to mailem (adresu i tak bym musiał poszukać).
Napisałem im komentarz bo artykuł ma kilka błędów.