Fedora 22 – koniec wsparcia technicznego

1
1648
Fedora
Fedora

W dniu dzisiejszym Fedora 22 zakończyła swój cykl życia, który trwał przeszło 14 miesięcy. Przypomnijmy, że system został wydany 26 maja 2015 roku i posiadał domyślnie włączonego Waylanda. Była to bardzo kontrowersyjna decyzja, ze względu na ogromne niedopracowanie, ciągły brak wielu funkcji, znanych z X.Orga oraz dobrych sterowników graficznych od nVidia, AMD, czy Intela. Prócz tego pojawiło się jądro Linux 4.0, GNOME 3.16, Firefox 38, Mesa 10.5, LibreOffice 4.4, Evolution 3.16, Shotwell, Mesa 10.5, Plasma 5, Xfce 4.12, LXQt, MATE i wiele innych.

Zalecana jest aktualizacja do wydań Fedora 23 lub Fedora 24. Warto tutaj zapoznać się z tym poradnikiem, odnośnie systemu zarządzania paczkami DNF.

ŹRÓDŁOfedoramagazine.org
Poprzedni artykułHeavy Gear Assault z wczesnym dostępem i na systemy Linux
Następny artykułSC Controller 0.2.10 do mapowania przycisków na kontrolerze
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

1 KOMENTARZ

  1. „Przypomnijmy, że system został wydany 26 maja 2015 roku i posiadał
    domyślnie włączonego Waylanda. Była to bardzo kontrowersyjna decyzja, ze
    względu na ogromne niedopracowanie, ciągły brak wielu funkcji, znanych z
    X.Orga”
    Co za bzdury opowiadacie?
    Wayland był domyślnie włączony ale TYLKO dla GDM. Gnome dalej działał (i dalej działa) domyślnie na Xorg i Waylanda trzeba było sobie wybrać przy logowaniu.
    Nie wiem czy była to kontrowersyjna zmiana bo o ile środowisko działało wtedy biednie na Waylandzie to nie zaznałem żadnych problemów z managerem logowania. On służy tylko do wybrania nazwy użytkownika i wpisania hasła.
    Wayland będzie domyślny w 25, jeśli dobrze pójdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj