Weź udział w Festiwalu Cyfryzacji 2019 i zaktualizuj swoją wiedzę na temat nowych technologii i Cyfryzacji. Fundacja Digital Poland tworząc Festiwal Cyfryzacji, chce przygotować Polaków na nadchodzące zmiany. W trakcie 10 dni festiwalu będzie można na własnej skórze przekonać się, na czym polega cyfryzacja i jakie korzyści przyniesie każdemu z nas.

 W trakcie 10 dni festiwalu odbędzie się blisko 30 wydarzeń, podczas których uczestnicy będą mogli nie tylko zobaczyć najnowsze technologie, ale przede wszystkim zrozumieć, jak działają. Świat nowych technologii jest dla wszystkich, którzy chcą być jego częścią, a Festiwal Cyfryzacji to okazja na zdobycie nowych, cyfrowych umiejętności i aktualizację wiedzy.

Festiwal Cyfryzacji startuje 1 października. Podczas uroczystej gali otwarcia wręczone zostaną nagrody Digital Shapers wyróżniające osobistości mające ponadprzeciętny wkład w rozwój cyfrowej gospodarki w naszym kraju. Poznamy także zwycięzców programu Think Big Grow Smarter UPC Polska – nagradzającego przedsiębiorców rozwijających się w oparciu o nowe technologie, innowatorów społecznych i korporacje dokonujące transformacji cyfrowych. Ogłoszone zostaną również nominacje do nagrody Ambasadorów Polskich Innowacji (API Awards), która jest wyrazem uznania dla osób mających największy wpływ na budowanie międzynarodowego wizerunku Polski i Polaków w przestrzeni innowacji w ciągu ostatnich 30 lat.10 października, czyli ostatniego dnia Festiwalu Cyfryzacji, podczas specjalnej debaty przedstawicieli świata biznesu, nauki i rządu, Fundacja Digital Poland wraz z partnerami zaprezentuje wyniki raportu: „Technologie w służbie społeczeństwu. Polskie społeczeństwo 5.0”. Digital Summit to okazja do poważnej dyskusji na temat zachodzących zmian i próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: jak uczynić z Polski centrum światowych innowacji?
W trakcie 10 dni Festiwalu Cyfryzacji, oprócz tych wymienionych wyżej odbędzie się szereg rozmaitych wydarzeń i atrakcji, kierowanych do różnych grup odbiorców, m.in:

Noc Innowacji – 5.10.2019 r.

Była Noc Muzeów, teraz czas na Noc Innowacji. Fundacja Digital Poland wraz z partnerami zaprasza do zobaczenia świata innowacji po zmroku. W Warszawie, Łodzi, Płocku i Wrocławiu 5 października otworzą się drzwi centrów badawczo – rozwojowych i najnowocześniejszych magazynów w Polsce. Będzie można podpatrzeć, nad czym głowią się pracownicy firmy Ericsson czy Polsat Games.

Cyfrowe Zniżki – 01.10.2019 do 10.10.2019 r.

W trakcie trwania festiwalu firmy partnerskie będą oferować zniżki i promocje na swoje produkty i usługi. W tym czasie każdy będzie mógł upolować jakąś okazję. Cyfrowe Zniżki to zupełnie nowe święto promocji w sklepach internetowych. Organizatorom zależy na popularyzacji nie tylko zakupów online, ale także płatności bezgotówkowych.

Cyfrowy Bohater 

Fundacja Digital Poland wraz z partnerami w czasie trwania Festiwalu Cyfryzacji uruchomia akcję charytatywną, podczas której prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na szkolenia z cyfrowych kompetencji dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Całe nasze życie to zmiany. Nie możemy się ich bać, musimy za nimi podążać. Fundacja Digital Poland wyciąga pomocną dłoń do tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Festiwal Cyfryzacji objęty jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Patronat nad wydarzeniem objął także Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a Warszawa i Łódź są Miastami Partnerskimi.

Patronat wydarzeniu udzieliły również izby: Izba Gospodarki Elektronicznej, Krajowa Izba Gospodarcza (KIG), Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej (KIKE), Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. 

Partnerami Strategicznymi Festiwalu Cyfryzacji są: Cyfrowy Polsat, Huawei, Netia, Plus, RASP, TVN Digital, UPC, Visa. 

Partnerami są: Agora, Evenea, Prowly, Polpharma, PwC, Rzeczpospolita oraz Ströer. Najświeższych informacji o Festiwalu Cyfryzacji i jego atrakcjach należy szukać na oficjalnej stronie https://festiwalcyfryzacji.pl/

Brak komentarzy

Odpowiedz