FFmpeg 0.11

FFmpeg 0.11

przez -
0 492
Film, filmy

Wydano FFmpeg 0.11 o kodowej nazwie Happines. FFmpeg to wieloplatformowy projekt, którego celem jest dostarczenie kompletnej platformy do nagrywania, konwertowania i przesyłania strumieniowego treści audiowizualnych. Głównym komponentem jest biblioteka libavcodec, która odpowiada za obsługę wielu popularnych kodeków. Projekt jest używany przez wiele popularnych programów, jak VLC Media Player, MPlayer, Perian. FFmpeg jest licencjonowany na LGPL lub GPL w zależności od użytej konfiguracji.

Dodano wsparcie dla protokołu w MythTV 0.24, który odpowiada za obsługę Blu-ray. Powinno to pozwolić wielu linuksowym aplikacjom na odtwarzanie zawartości płyt Blu-ray, a także kodowanie i dekodowanie materiałów.

Pojawił się enkoder dla formatu Apple ProRes, który wspiera rozdzielczość do 4K, dekoder dla plików WMA Lossless i RealAudio Lossles. Dodano wsparcie transkodowania dla formatu v408 piksel w QuickTime, a także nieskompresowanego Microsoft AYUV. Zaimplementowano pełną specyfikację libavfilter, co pozwala na pełną filtrowanie dźwięku.

Brak komentarzy

Odpowiedz