Fglrx 8.42.3 dla Linuksa. Działa AIGLX!

Fglrx 8.42.3 dla Linuksa. Działa AIGLX!

przez -
0 821
AMD Catalyst

Po tym, jak ujawniono pierwsze wolne specyfikacje sterowników ATI, przyszedł czas na ulepszanie samych sterowników. Nowe fglrx 8.42.3 obsługuje już AIGLX znane każdemu jako efekty 3D. Wersja fglrx 8.42.3 wnosi bardzo dużo zmian. Wprowadzono poprawki i ulepszono wydajność dla Rialto AGP, ulepszono odtwarzanie wideo. Niestety nie ma jeszcze obsługi jądra Linux 2.6.23, które jest planowane w kolejnym wydaniu sterownika (8.43) ze względu na problemy z platformą x86_64.

W nowej wersji fglrx oprócz wsparcia dla kompozycji w X serwerze znajdziemy również:

  • obsługę serwera X.Org 7.3 / X server 1.4
  • usprawnienia w odtwarzaniu wideo (poprawka w TexturedVideo)
  • polepszenie wydajności
  • poprawki w Rialto AGP
  • poprawki w AMD Catalyst Control Center (m.in. poprawiona konfiguracja antyaliasingu, i kontrola odświeżania)

Obsługa AIGLX ukazała się 13 miesięcy po dodaniu tej funkcjonalności przez NVidię. Wygląda na to, że AMD stara się za wszelką cenę przypodobać użytkownikom Linuksa i wymazać z ich pamięci niechlubny rekord ATI jeśli chodzi o wsparcie dla tego systemu. Jeśli tak rzeczywiście jest to mamy nadzieję, że nowy trend AMD się utrzyma i kolejne sterowniki będą już aktualizowane zdecydowanie sprawniej.

Więcej informacji: phoronix.com. Na stronie znajdziemy między innymi ciekawe zrzuty ekranów, które pokazują możliwości nowego sterownika.

Brak komentarzy

Odpowiedz