ESL i PGA rozpoczynają współpracę strategiczną

ESL i PGA rozpoczynają współpracę strategiczną

przez -
0 1186
esl-mistrzostwa-polski-pga

Poznań Game Arena oraz ESL ogłosiły, że rozpoczynają współpracę. Dzięki niej finały ESL Mistrzostw Polski 2018 odbędą się na Poznań Game Arena 2018. Jest to spora zmiana, ponieważ od trzech lat odbywały się one w łódzkiej Atlas Arenie. Sezony rozpoczną się od kwalifikacji, które mają wyłonić najlepszych uczestników fazy ligowej. Zasadniczy etap składać się będzie z siedmiu kolejek, z których najlepsze drużyny awansują do rozgrywek lanowych. 16 edycja zakończy się w Atlas Arenie, zaś na kolejnej najlepsi gracze zmierzą się podczas targów Poznań Game Arena.

Podobnie jak w 2017, w 2018 roku ESL Mistrzostwa Polski również będą kolejnym krokiem do międzynarodowej kariery. Kontynuacja współpracy ESL i Riot Games oznacza awans mistrzów League of Legends do europejskich rozgrywek.

esl-mistrzostwa-polski-pga

Tym razem zdobywca trofeum zagra w Pucharze Europy, w którym zmierzy się z najlepszymi zespołami z kilku krajów. Zwycięzcy zmagań CS:GO drugi raz z rzędu zapewnią sobie miejsce w Mountain Dew League, czyli przedsionku ESL Pro League – najbardziej prestiżowej ligi na świecie. Jest to jedyna szansa aby z polskiej ligi awansować do europejskich rozgrywek Riot Games i ESL, tym samym otwierając sobie możliwość do rywalizacji z drużynami z innych krajów

Brak komentarzy

Odpowiedz