Firefox 3 z bardziej ludzkim interfejsem?

Firefox 3 z bardziej ludzkim interfejsem?

przez -
0 341
Mozilla Firefox

Rewolucyjne zmiany w Firefox 3? Tak, jeżeli programiści z firmy Humanized spełnią, pokładane w nich nadzieje. Trzech z pięciu pracowników firmy Humanized od połowy zeszłego tygodnia pracuje dla Mozilla Foundation. Ich głównym zadaniem jest zaprojektowanie nowego interfejsu przeglądarki Firefox 3. Sztandarowe projekty Humanized – Enso Launcher i Enso Words – bazują na bardzo prostym, niezwykle intuicyjnym interfejsie, który ułatwia wykonywanie różnych czynności na komputerze.

Jak na firmowym blogu zaznaczył Aza Raskin z Humanized, głównym celem, jaki przed sobą postawili programiści tej firmy, ma być zmiana sposobu, w jaki używany jest komputer. Użytkownicy nie mają być ograniczeni jedynie do tego, na co komputer pozwala, ale mają, m.in. z pomocą produktów Mozilli, zmienić sposób komunikacji z komputerem.

Rozwiązania zastosowane w projektach Enso mają być wprowadzone przede wszystkim do nowej przeglądarki Mozilli, ale nie tylko. Programiści zwracają także uwagę na program do obsługi poczty elektronicznej – Thunderbird, który także ma w sobie duży potencjał. Zastrzegli jednak, że nie wiedzą, w jakiej ostatecznie formie stworzone przez nich rozwiązania znajdą się w Firefoksie.

Więcej na stronie humanized.com.