Firefox 2.0 dla iOS z obsługą 3D Touch i Peek and Pop

Firefox 2.0 dla iOS z obsługą 3D Touch i Peek and Pop

przez -
0 960
Mozilla Firefox 23

Nie tak dawno Mozilla oficjalnie udostępniła przeglądarkę Firefox na systemy iOS. Wielu użytkowników czekało z niecierpliwością na to wydarzenie. Kilka dni temu wydano Firefox 2.0 dla iOS, który otrzymał sporo nowości. Zacznijmy od opcji 3D Touch, dzięki której użytkownicy mają jeszcze szybszy dostęp do często używanych funkcji. Wystarczy nacisnąć ikonę aplikacji Firefox by otworzyć menu Szybki dostęp, które zawiera skróty do opcji „Otwórz ostatnią zakładkę”, „Nowa prywatna karta” oraz „Nowa karta”.

Firefox 2.0 dla iOS

Dodano także obsługę funkcji Peek and Pop, która umożliwia podgląd karty i szybsze wykonywanie takich operacji, jak „Dodaj do czytelni”, „Kopiuj adres URL” lub „Zamknij kartę”.

Firefox 2.0 dla iOS

Aby skorzystać z często używanych funkcji na danej stronie, można zobaczyć podgląd treści strony przytrzymując kartę w menu kart, a następnie przeciągając ją w górę uzyskując dostęp do skrótów. Jest to szczególnie przydatne podczas korzystania z wielu kart i pomaga szybciej je sortować.

Firefox 2.0 pozwala także wprowadzić zapytanie bezpośrednio w pasku wyszukiwania Spotlight na iPhone’ie, iPadzie lub iPodzie touch. Tekstu można szukać także na stronie internetowej za pomocą funkcji „Znajdź na stronie” poprzez przytrzymanie fragmentu tekstu lub z menu „Udostępnij”.

Ułatwiono również zarządzanie zapamiętanymi danymi do logowania. Można wyszukiwać, filtrować, przeglądać i edytować zapamiętane dane w Ustawieniach bez względu na to czy są przechowywane lokalnie czy zsynchronizowane za pomocą Firefox Accounts.

Brak komentarzy

Odpowiedz