Firefox Focus zapewnia szybszy dostęp do najczęściej odwiedzanych stron

Firefox Focus zapewnia szybszy dostęp do najczęściej odwiedzanych stron

przez -
0 1025
Mozilla Firefox 23

Minął rok od czasu kiedy Mozilla uruchomiła Firefox Focus. Odnieśli oni ogromny sukces, miedzy innymi po wprowadzeniu 27 języków oraz liczby ponad miliona pobrań, w przeciągu miesiąca od premiery.

Dnia 14 grudnia mozilla ogłosiła nową funkcje: szybszy dostęp do najczęściej odwiedzanych witryn, a także możliwość dodania dowolnej wyszukiwarki do aplikacji Firefox Focus. Były to najbardziej pożądane przez użytkowników usprawnienia, które zgodnie z celami twórców, sprawiają, że Focus jest solidny.

Wiadome jest, że użytkownicy chcą mieć wygodę i wybór posiadania ulubionych witryn i wyszukiwarek, ale nie chcą rezygnować z prywatności. W momencie gdy został stworzony Focus, celem było umożliwienie użytkownikom szybkiego dostępu do informacji i stron, jednocześnie zabezpieczając ich dane. Każdy z nas ma swoje ulubione strony, do których chętnie wraca – niezależnie od tego czego dotyczą. Po zmianach można dodawać listę najchętniej odwiedzanych stron do swojej listy w aplikacji. Oznacza to, że tylko użytkownik, który stworzył sobie daną listę ulubionych witryn, może zobaczyć adres URL witryny na liście. Funkcja autouzupełniania bardzo się tu przydaje, ponieważ przy wyszukiwaniu np. wyniku meczu wystarczy wpisać jedynie kilka liter.

firefox_focus_android

Nową opcją jest także możliwość dodawania wyszukiwarki z dowolnej strony posiadającej pole do wyszukiwania żądanego hasła.

Jednym z powodów, dla których użytkownicy uwielbiają Focusa jest szybszy czas ładowania dzięki automatycznemu blokowaniu reklam i śledzenia. Szybko przenosi użytkownika do miejsc, w których chce sie znaleźć i to właśnie wyróżnia Focusa na tle innych przeglądarek.
Został on stworzony jako najszybszą i najłatwiejszą wyszukiwarkę stworzoną z myślą o użytkownikach.
Najnowszą wersje Firefox Focus można pobrać na Google Play i App Store

Brak komentarzy

Odpowiedz