Firefox na Woodstocku

Firefox na Woodstocku

przez -
0 702
Mozilla Firefox

Przystanek Woodstock w Kostrzyniu nad Odrą miał w tym roku nietypowych gości. Oprócz Knorkatora i Die Toten Hosen wystąpili na nim: Firefox, Creative Commons Polska i Linux. Na niezwykły pomysł reklamowy wpadli miłośnicy Wolnego Oprogramowania. Promujące je w Polsce stowarzyszenie ACTUS otworzyło stoisko informacyjne na terenie Przystanku Woodstock.

– Mieliśmy gotową maszynę z prezentacjami, każdy mógł podejść, dotknąć, pobawić sie KDE, Firefoksem, Open Office, zobaczyć, że to się obsługuje tak samo łatwo jak Windows, Internet Explorer czy MS Office. – opowiada Zbigniew „Gandalf” Braniecki z AviaryPL, grupy przygotowującej polskie wersje Firefoksa i programu pocztowego Thunderbird.

– Trafiliśmy na mnóstwo ludzi, którzy „słyszeli, ale się obawiali spróbować”. Rozmawialiśmy z nimi, tłumaczyliśmy, że nie jesteśmy komunistami, anarchistami, że to nie jest trudne, że można spróbować.

Być może przyszłoroczny Przystanek będzie korzystał wyłącznie z Wolnego Oprogramowania.

– Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Jurka. Chcielibyśmy, żeby na terenie Woodstocku działała linuksowa kafejka internetowa z zainstalowanymi: Firefoksem, Open Office, Thunderbirdem.

Źródło: gazeta.pl.

Brak komentarzy

Odpowiedz