Firefox OS ze wsparciem dla telewizorów Panasonic DX UHD

Firefox OS ze wsparciem dla telewizorów Panasonic DX UHD

przez -
11 1807
Mozilla Firefox 23

Panasonic poinformował, że system Firefox OS będzie w pełni wspierał nowe telewizory Panasonic z serii DX UHD. Urządzenia są wyposażone w intuicyjny, spersonalizowany ekran domowy, który zapewnia szybki dostęp do opcji Live TV, aplikacji i innych sprzętów. Dzięki aktualizacji do najnowszej wersji, będzie możliwe Umożliwi ona przeszukiwanie aplikacji sieciowych i zapisywanie ich na telewizorze. Firefox OS będzie posiadał aplikacje z treściami zoptymalizowanymi pod kątem telewizorów, takich jak gry, wiadomości, wideo na żądanie, pogoda i więcej. Dostęp do przeglądanych treści będzie łatwiejszy, bez potrzeby instalacji.

Telewizory Panasonic z serii DX UHD będą także miały funkcję, funkcję prześlij do TV, która pozwoli połączyć przeglądarkę Firefox z telewizorem i przesłać zawartość z systemu Android lub Firefox OS.

Sama wiadomość jest bardzo dobra, ponieważ w połowie stycznia firma Panasonic zapowiedziała, że telewizor DX900 będzie działał na systemie Firefox OS.

Podobne artykuły

 • Artanis

  Fajnie! :-) Szkoda tylko, że FirefoxOSa już nie będzie na telefonach.

  • Szkoda? No nie powiedziałbym, toż to był straszny niewypał.

  • Artanis

   Problemy wieku dziecięcego. Wszystko było do ogarnięcia.

  • Mieli złe podejście to tworzenia tego w ogóle, wystarczy krótki cytat z Wikipedii „Z zasady dostępne dla użytkownika oprogramowanie działa w telefonie jak aplikacja internetowa, która wykorzystuje HTML5 i API urządzenia, aby uzyskać dostęp do sprzętu za pomocą JavaScript[1].”.

  • Artanis

   Podobne podejście mieli też programiści webOS, więc Mozilla nie była w swoim wyborze osamotniona.

  • Siedem telefonów, dwa tablety, jeden telewizor i jeden zegarek od 2009r. Coś to podejście chyba nie zapewnia zbyt wielu sukcesów. ;)

  • Artanis

   Jesteś pewien, że klapa firmy była spowodowana przez wybór technologi budowy systemu?

  • To nie był jedyny powód, ale dla mnie ogromna wada i jako programista nawet nie pomyślałbym o robieniu aplikacji na to coś. Btw brak aplikacji nie był jednym z największych problemów?

  • Artanis

   Tylko to, że Tobie nie odpowiadał wybór technologii nie oznacza, że to był powód klapy. Każda technologia ma wyznawców i hejterów.
   To, ze Tobie nie odpowiadał ich wybór, to nie znaczy, ze podejście było złe. Może nie pasować Tobie, ale innym tak. Palm już przed wejściem webOS był niszą na rynku.

  • Nie traktuj tego jako całkowicie stronniczej opinii, to po prostu jest kiepskie rozwiązanie. Widzisz tą abstrakcję? Może tak od strony kodu:
   HTML -> JS -> C/C++ -> ASM. Coś takiego nie może być szybkie a uwzględniając w jaką półkę cenową celowała mozilla prędkość wykonywania kodu należała do kluczowych czynników. Bo co to za tani telefon, jeżeli już coś z legendarnie wolnym Androidem działa za tą cenę lepiej? Pomijam oczywiście te zabawki za kilkanaście dolarów, ale wolałbym od tego starą, dobrą nokię.

 • raszyniaczek

  A co z telewizorami z 2015 roku? Chodzi mi o serię CX. Posiadam CX700E i przeglądarka raz na rok odpala jakiś film na cda.. Lepiej odpalić na telefonie i zrobić screen mirror … Ma ktoś jakieś info?