Firefox pomaga Pajacykowi

Firefox pomaga Pajacykowi

przez -
0 585
Mozilla Firefox

Krzysztof Kot stworzył przydatne rozszerzenie do przeglądarki Firefox – sprawdza ono, czy użytkownik Firefoksa nie zapomniał danego dnia o charytatywnym geście dla głodnych dzieci – kliknąć w brzuszek pajacyka. Pajacyk to nazwa programu dożywiania dzieci w szkołach, który prowadzi Polska Akcja Humanitarna.

Stworzyliśmy Polską Stronę Głodu, aby zbierać pieniądze na dożywianie dzieci w szkołach. Jeśli wejdziesz na stronę główną i klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek. Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw sobię tę stronę jako swoją stronę startową.

Czy wiesz że wystarczy 2,50 zł, żeby zapewnić dziecku jeden ciepły posiłek? Wpłacając 500 zł możesz sfinansować dożywianie jednego dziecka przez cały rok szkolny!

Ze statystki kliknięć prowadzonych na stronie Pajacyk.pl wynika, że coraz więcej polskich internautów bierze czynny udział w akcji. Jednak nawet tym najbardziej konsekwentnym i systematycznym czasem zdarza się po prostu zapomnieć. Nie każdemu odpowiada także ustawienie sobie strony Pajacyka, jako startowej.

Tutaj z pomocą może przyjść rozszerzenie PajacykXPI. Jest ono dostępne tylko dla użytkowników przeglądarki Firefox. Tych jednak w Polsce mamy według statystyk Raking.pl około 4,5 milionów. Gdyby wszystkie z tych osób raz dziennie kliknęły w brzuszek Pajacyka, zafundowałyby ciepły obiad 90 tysiącom niedożywionych dzieci!

Jak informuje autor rozszerzenia, sprawdza ono czy danego dnia użytkownik Firefoksa był na stronie akcji Pajacyk. Jeśli nie, to automatycznie otwiera tę stronę w nowej zakładce. PajacykXPI wymaga włączenia w przeglądarce obsługi cookies (tzw. ciasteczek) i na pewno działa w wersjach 1.0.7, 1.5.0.9, 2.0.0.1 Firefoksa.

Brak komentarzy

Odpowiedz