Firma Intel zostaje członkiem otwartego systemu wirtualnej rzeczywistości OSVR

Firma Intel zostaje członkiem otwartego systemu wirtualnej rzeczywistości OSVR

przez -
0 1699
Wirtualna rzeczywistość, sprzęt

Zespół otwartego systemu wirtualnej rzeczywistości OSVR, poinformował że firma Intel została najnowszym członkiem projektu. Open Source Virtual Reality to inicjatywa mająca na celu stworzenie otwartej i dostępnej dla wszystkich platformy rzeczywistości wirtualnej. Dzięki bliskiej współpracy, członkowie projektu prezentują nowe rozwiązania w rodzącej się branży VR. Podczas trwającego obecnie Intel Developer Forum 2015 w San Francisco, OSVR wraz z Intelem i Razerem poprowadzą prezentacje wczesnych prototypów z wykorzystaniem technologii Intel RealSense. Podczas pokazu, firmy wykorzystują zmodyfikowany OSVR Hacker Dev Kit i komputery napędzane procesorami Intela.

Intel oferuje szeroki wachlarz możliwości związany z tworzeniem głębi w technologii VR, co z kolei pozwoli na wielowymiarową interakcję w rzeczywistościach wirtualnych.

– mówi Achin Bhowmik, vice president i general manager działu Intel Perceptual Computing.

Współpraca Intela z pozostałymi członkami OSVR będzie miała na celu integrację technologii Intel RealSense, która umożliwi rozwój wyjątkowo intuicyjnych gier i innych aplikacji wykorzystujących rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani mogąc współpracować z Intelem i OSVR przy rozwoju wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem technologii Intel RealSense. W tej chwili dostrzegamy jedynie fragment tego, jak technologia VR zmieni nasze życie, nie możemy się już doczekać, aby poczynić kolejne kroki i wnieść wirtualną rzeczywistość na kolejny poziom dzięki OSVR.

– komentuje Yuval Boger, CEO Sensics.

Brak komentarzy

Odpowiedz