Fishino UNO, czyli podrasowane Arduino UNO

Fishino UNO, czyli podrasowane Arduino UNO

przez -
6 1780
Sprzęt

Fishino UNO to nazwa nowej płytki, która została oparta na projekcie Arduino UNO, ale posiada kilka unikalnych cech. Historia jej powstania jest nadzwyczaj ciekawa. Otóż na prima aprilis w kwietniu elektronicy zrobili sobie taki mały dowcip i zaprezentowali Fishino Zero, razem z aktualnym logiem. Specyfikacja techniczna urządzenia tak się wszystkim spodobała, że postanowiono urzeczywistnić projekt. Prócz pełnej zgodności z Arduino UNO mamy moduł WiFi, slot na karty microSD, zegar czasu rzeczywistego z baterią oraz udoskonalony zasilacz stałego napięcia 3.3V. Pojawiło się także nowe złącze, które ma wyeliminować problem z montowaniem nowych dodatków na płytce.

Fishino UNO

Podobne artykuły

 • bialy

  A juz myślałem że to będzie naprawdę coś ciekawego.

  • Ollbi

   A nie jest? :-)

  • bialy

   No własnie nie jest :)

  • Roman

   To o czym myślałeś?

  • bialy

   Koszt Fishino UNO to ponad 130 złoty a w zamian dostajemy atmega 328p za 9zł do tego esp za ~20zł. Mam ESP-01 i spokojnie można wykonać na nim sporo projekcików bez angażowania atmegi.
   ESP w nowej budzie 07 lub 08 ma sporo wyprowadzeń i do tego po zmianie firmeware można spokojnie rzeźbić kod w Arduino i mamy procka 32bit.
   Płytka robiła by wrażenie kilka lat temu, teraz ich wybór jest duży poza tym na boga nie ta cena.

 • Melanrz

  Witam,znam developera osobiscie,jesli chcialby ktos z nim porozmawiac lub potrzebowal pomocy moge sluzyc jako tlumacz.Projekt jest inny niz inne ze wzgledu na wlanie jego,ciagle doklada cosm nowego.W najnowszym firmware i lib bedzie mozna polaczyc sie z https dzieki klientowi ssl,mysle ze jedyna opcja na dzis bez potrzeby pc lub plytki typu YUN.