FlightGear 2.12 z poprawioną szatą graficzną, trzema nowymi samolotami oraz udoskonalonym kokpitem

4
2280
FlightGear
FlightGear

Pojawiła się długo wyczekiwana wersja darmowego symulatora lotów FlightGear 2.12. Sporo zmian poczyniono w systemie rozpraszania światła słonecznego, który potrafi od teraz wyświetlać wysokiej jakości cienie. Algorytm generuje detale do jedno-centymetrowej skali, bardziej realistyczne trudne warunki widoczności, a także poruszanie się drzew na wietrze. Dodano losowe góry lodowe nad arktycznymi wodami oraz drzewa liściaste, które zrzucają swoje liście, jeżeli są na obszarze zimowym.

Udoskonalono grafikę modeli samolotów dodając wsparcie dla silnika renderującego Rembrandt. Pojawiło się także nowe śledzenie animacji, które zapewnia łatwy sposób dla deweloperów modeli, do animowania skomplikowanego systemu kinematyki, jak np. otwierane drzwi lub przekładnia nożycowa w podwoziu.

Oczywiście wszystkie te ulepszenia wizualne i systemów renderujących pociągają za sobą wzrosty mocy obliczeniowej, a co za tym idzie, trzeba posiadać naprawdę mocną maszynę, jeżeli chcemy uruchomić grę na najwyższych ustawieniach.

Dodano nowe tekstury regionów, jak budynki i obiekty w Indonezji, Bliskim Wschodzie, Wielkiej Brytanii, Wyspach Północnego Atlantyku i Madagaskarze.

Pojawiły się trzy nowe samoloty: Mudry CAP 10C, Tupolev Tu-154B-2, Schleicher ASW 20. Pojawiła się obsługa nowych dżojstików i pedałów: GoFlight TQ6-ADV, Genius Metalstrike 3D, Microsoft SideWinder Precision Racing Wheel.

W kwestii rozgrywki dodano kolorowe kody, które pokazują co zostało zrobione, a co nie. Prócz tego znajdziemy podświetlane kontroli dla łatwiejszego poruszania się po kokpicie, oraz dodano wirtualnego drugiego pilota, który wykonuje część czynności sprawdzających za nas. Poradniki są od teraz generowane automatycznie z listy sprawdzającej, dzięki czemu będziemy prowadzeni odpowiednio przez instruktora.

Udoskonalono okno pogody oraz pojawiające się podpowiedzi dotyczące aktualnego stanu przełącznika dźwigni, kiedy najedziemy myszką nad niego. Tankowanie w powietrzu zostało mocno poprawione.

ŹRÓDŁOworldofgnome.org
Poprzedni artykułValve ogłosza powstanie SteamOS – systemu operacyjnego bazującego na Linuksie
Następny artykułBackBox Linux 3.09
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

4 KOMENTARZE

  1. Bajka ;) Aczkolwiek poziom grafiki to jeszcze nie to, co prezentuje X-Plane. No i scenerii nie ma. Ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu ;)

  2. "Pojawiły się trzy nowe samoloty: Mudry CAP 10C, Tupolev Tu-154B-2, Schleicher ASW 20."

    Czekam na Tu-154M i opcję lądowania we mgle. ;-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj