FlightGear 2.12 z poprawioną szatą graficzną, trzema nowymi samolotami oraz udoskonalonym kokpitem

FlightGear 2.12 z poprawioną szatą graficzną, trzema nowymi samolotami oraz udoskonalonym kokpitem

przez -
4 1676
FlightGear

Pojawiła się długo wyczekiwana wersja darmowego symulatora lotów FlightGear 2.12. Sporo zmian poczyniono w systemie rozpraszania światła słonecznego, który potrafi od teraz wyświetlać wysokiej jakości cienie. Algorytm generuje detale do jedno-centymetrowej skali, bardziej realistyczne trudne warunki widoczności, a także poruszanie się drzew na wietrze. Dodano losowe góry lodowe nad arktycznymi wodami oraz drzewa liściaste, które zrzucają swoje liście, jeżeli są na obszarze zimowym.

Udoskonalono grafikę modeli samolotów dodając wsparcie dla silnika renderującego Rembrandt. Pojawiło się także nowe śledzenie animacji, które zapewnia łatwy sposób dla deweloperów modeli, do animowania skomplikowanego systemu kinematyki, jak np. otwierane drzwi lub przekładnia nożycowa w podwoziu.

Oczywiście wszystkie te ulepszenia wizualne i systemów renderujących pociągają za sobą wzrosty mocy obliczeniowej, a co za tym idzie, trzeba posiadać naprawdę mocną maszynę, jeżeli chcemy uruchomić grę na najwyższych ustawieniach.

Dodano nowe tekstury regionów, jak budynki i obiekty w Indonezji, Bliskim Wschodzie, Wielkiej Brytanii, Wyspach Północnego Atlantyku i Madagaskarze.

Pojawiły się trzy nowe samoloty: Mudry CAP 10C, Tupolev Tu-154B-2, Schleicher ASW 20. Pojawiła się obsługa nowych dżojstików i pedałów: GoFlight TQ6-ADV, Genius Metalstrike 3D, Microsoft SideWinder Precision Racing Wheel.

W kwestii rozgrywki dodano kolorowe kody, które pokazują co zostało zrobione, a co nie. Prócz tego znajdziemy podświetlane kontroli dla łatwiejszego poruszania się po kokpicie, oraz dodano wirtualnego drugiego pilota, który wykonuje część czynności sprawdzających za nas. Poradniki są od teraz generowane automatycznie z listy sprawdzającej, dzięki czemu będziemy prowadzeni odpowiednio przez instruktora.

Udoskonalono okno pogody oraz pojawiające się podpowiedzi dotyczące aktualnego stanu przełącznika dźwigni, kiedy najedziemy myszką nad niego. Tankowanie w powietrzu zostało mocno poprawione.