Flockers niebawem doczeka się wersji na systemy Linux

Flockers niebawem doczeka się wersji na systemy Linux

przez -
7 1211
Gry

Flockers, nowe dzieło studia Team17, ma niebawem otrzymać wsparcie dla platformy Linux. Tę niewątpliwie dla wielu dobrą informację po raz kolejny przekazała strona SteamDB, monitorująca zmiany w bibliotekach platformy Steam. Sama gra w odróżnieniu od kultowych Wormsów jest grą logiczną, polegającą na przeprowadzeniu grupy owieczek od punktu A do B. Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że na naszej przeszkodzie stoi wiele pułapek.

W nowym dziele ojców serii Worms starsi gracze z pewnością dostrzegą nawiązania do szczególnie lubianej w latach 90tych ubiegłego wieku gry Lemmings. Trudno się temu dziwić, gdyż gra na chwilę obecną serwuje nam ten sam, sprawdzony schemat rozgrywki i, na razie, nie wyróżnia się niczym od podobnych tytułów. Naszym zadaniem jest bezpiecznie przeprowadzić sporą grupę owieczek z jednego końca planszy na drugi, omijając przy tym różnego rodzaju pułapki. Problem polega na tym, że owieczki nie zważając na niebezpieczeństwa, cały czas idą przed siebie, przez co ciężko jest uniknąć strat. Zależnie od sytuacji, możemy im przyznać określone funkcje, takie jak skakanie, wspinanie się czy nawet eksplodowanie. Pojawiają się sytuacje, gdzie trzeba poświęcić kilka owieczek, by reszta mogła bezpiecznie dojść do celu, np. każąc jednej z nich stać w miejscu, aby inne osobniki mogły na nią wskoczyć i przejść wyżej.

Grą mogą być zainteresowani szczególnie starsi gracze, pamiętający jeszcze Lemingi. Mimo ciekawego konceptu, najnowsze dzieło Team17 w porównaniu z Wormsami jest wyjątkowo bardziej krwawe i odradza się gry najmłodszym. Flockers można nabyć już teraz na platformie Steam w formie Wczesnego Dostępu lub pobrać demo w wersji na system Windows.

7 Komentarze

  1. Zna ktoś może jakieś fajne przygodówki na Linuksa, takie w stylu Indiana Jones & Emperor’s Tomb / Tomb Rider / Gabriel Knight? Najlepiej bez Steama. Wygląd grafiki nie ma większego znaczenia, liczy się głównie grywalność.

    • Z takowych przygodówek/platformówek 3D zagrywam się ostatnio w Psychonauts. Na humblebundle jest wersja drm-free. Na gog’u też polecam co jakiś czas sprawdzać, bo może co raz więcej tego będzie.

Odpowiedz