FortiWeb 4000E i FortiWeb 3000E – nowe firewalle typu WAF od Fortinet

FortiWeb 4000E i FortiWeb 3000E – nowe firewalle typu WAF od Fortinet

przez -
0 1314
Sieć, LAN

FORTINET, producent wysokowydajnych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, zaprezentował nowe sprzętowe zapory sieciowe do aplikacji internetowych – FortiWeb 4000E i FortiWeb 3000E. Celem nowych rozwiązań WAF jest ochrona klientów przed kradzieżą tożsamości, oszustwami finansowymi i atakami DoS. Nowe produkty są zintegrowane ze środowiskiem FortiSandbox i mogą obsługiwać nowe rozszerzenia, w tym zaawansowane rozwiązania firmy Acunetix do skanowania luk w zabezpieczeniach. FortiWeb 3000E i 4000E to urządzenia WAF o przepustowości do 20 Gb/s, które zostały wyposażone w unikalne i zaawansowane funkcje chroniące przed szkodliwym oprogramowaniem. Firewall można zintegrować z narzędziem skanowania luk w zabezpieczeniach firmy Acunetix.

Fortinet FortiWeb 4000E

Urządzenia WAF z serii FortiWeb są w pełni zintegrowane ze środowiskiem FortiSandbox i platformą Advanced Threat Protection (ATP), co zapewnia użytkownikom kompleksową ochronę nawet przed najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi. Nowe rozszerzenia obejmują zaawansowane, warstwowe zabezpieczenia aplikacji przeznaczone dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz dostawców usług w zakresie aplikacji i oprogramowania jako usługi (SaaS).

Urządzenia FortiWeb mogą otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń w czasie rzeczywistym z laboratorium FortiGuard Labs ― zespołu firmy Fortinet przeprowadzającego nowatorskie analizy i badania zagrożeń. Aktualizacje te obejmują trzy usługi, z których można korzystać indywidualnie lub w pakiecie:

  • FortiWeb Security ― zaawansowane i stale aktualizowane funkcje, które wykrywają luki w zabezpieczeniach internetowych i podejrzane adresy URL, oraz warstwowe zabezpieczenia aplikacji.
  • IP Reputation ― zaawansowana ochrona przed atakami botnetów.
  • Anti-malware i Anti-intrusion ― proaktywna ochrona przed atakami szkodliwego programowania.

Usługi są świadczone w czasie rzeczywistym z globalnej sieci firmy Fortinet, która obejmuje ponad 2 miliony urządzeń zabezpieczających. Pełnią one funkcję czujników, dzięki którym laboratorium FortiGuard Labs uzyskuje pełny obraz znanych i nowych zagrożeń.

Brak komentarzy

Odpowiedz