Free Software Foundation – strona z dotacjami blokowana przez filtr Microsoftu

Free Software Foundation – strona z dotacjami blokowana przez filtr Microsoftu

przez -
0 646
Free Software Foundation

Dyrektor wykonawczy Free Software Foundation, John Sullivan ogłosił, że baza danych Microsoftu wyświetla stronę fundacji – donate.fsf.org, jako miejsce hazardu. Informacja o blokadzie została przekazana przez portal Reddit, gdzie użytkownik napisał, iż nie był w stanie uzyskać dostępu do witryny.

Free Software Foundation - strona z dotacjami blokowana przez filtr Microsoftu - Microsoft Repuation Services

Po bliższym zapoznaniu się, korzystając z internetowego sprawdzania reputacji stron firmy Microsoft, witryna donate.fsf.org znajduje się na liście kategorii, “shareware / freeware”, “Informacja techniczna” i “hazard”.  Ta ostatnia kategoria jest często blokowana przez użytkowników Microsoft Forefront Threat Managment Gateway. Sullivan twierdzi, że zostało to zgłoszone do firmy Microsoft, jako niewłaściwa klasyfikacja i poproszono o zmianę na Non-Profit/Advocacy/NGO.

Free Software Foundation - strona z dotacjami blokowana przez filtr Microsoftu - reputacja

Jakiś czas później Kategoria Hazard została usunięta, ale FSF nadal czeka na dodanie do kategorii Non-Profit/Advocacy/NGO, przez co fundacja jest nieprawidłowo określana, jako shareware/freeware. Cała historia pozostaje przestrogą dla wielu właścicieli stron internetowych, że prócz Google, również wyszukiwarka Microsoftu potrafi źle klasyfikować strony.