Free Software Foundation uruchamia zbiórkę pieniędzy na projekt Replicanta

17
1360
Free Software Foundation
Free Software Foundation

Free Software Foundation uruchomiła zbiórkę pieniędzy na projekt Replicant, w pełni wolny zamiennik systemu Android i pierwszy mobilny system operacyjny, nie potrzebujący własnościowego kodu i sterowników. Aktualnie nad projektem pracuje mała grupa deweloperów, jednakże mają oni ograniczone środki finansowe na zakup urządzeń do testowania. Dotacje mają pomóc zniwelować te niedogodności, rozbudować obecną infrastrukturę oraz wypromować projekt.

Poprzednio FSF zasponsorowało zakup urządzenia Samsung Galaxy Tab 2, dzięki czemu deweloperzy dodali obsługę pod Replicanta. Średnio kwota nowego smartfona lub tabletu wynosi: 400 – 600 dolarów za sztukę.

ŹRÓDŁOlinux.com
Poprzedni artykułAdapteva udostępniła źródła i schematy Parallella
Następny artykułJądra Linux 3.0.88, Linux 3.4.55, Linux 3.10.4
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

17 KOMENTARZE

  1. jak w FSF zaczęli robić wolny zamiennik uniksa, to do po 30 latach nadal ich HURD jest testowy. Więc słabo widzę smartfony, które się zmieniają co chwila.

    • Ale za to cała reszta systemu GNU w przestrzeni użytkownika jest stabilna i używasz jej na co dzień jako komponent systemu GNU/Linux. więc radzę przestać tak nie doceniać FSF.

    • Jak pisałem że FSF to banda oszołomów to miałem minusy. Ale taka prawda. Dublują projekty i nic z tego nie wychodzi. Szkoda pieniędzy by ich wspierać. Ja ostatnio dotowałem Cyjana.

    • nie przejmuj się minusami. fanboje FSF potrafią wielokrotnie minusować ten sam post :)

  2. Idioci, zamiast wspomóc cyjanogena i inne podobne projekty to oni tylko rozpieprzają i tak marne własne środki finansowe, a tym bardziej mają problem z ludzmi do tworzenia osów czego przykładem jest hurd

    • @lolo
      Może i RMS ma radykalne poglądy. Ale ja bardziej jestem skłonny zaufać słowom Richarda Matthew Stallmana, w odróżnieniu od kitu który próbują mi wcisnąć Ballmer czy (nie źli) ludzie z Google. Widać też jestem oszołomem.

    • Theo de Raadt – ma o wiele radykalniejsze poglądy na bloob, bloat, niewolny elementy osów i wolności od RMS i jakoś za nim się nie wstawiasz.

      Efekt pierwszeństwa, fanboystwa czy po prostu nie chce się mysleć ?

    • to chyba takie FSF-hipsterstwo: rms mówił o wolności zanim to stało się popularne :D

      co robi ballmer dla open-source to nie wiem, ale wiem, że rms dla open-source nie robi nic (bo się od tego ruchu stanowczo odcina). w odróżnieniu od googla które raczy nas od czasu do czasu jakimś projektem :)

    • Dokładnie. Daję temu projektowi góra dwa lata. Tak samo, jak było w przypadku Gnasha, czy LibreCADa :) Chociaż ten ostatni jeszcze się jakoś rozwija :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj