FrOSCon e.V., FOSS4G i LUUSA serdecznie zapraszają na konferencję FrOSCon 12, która odbędzie się w dniach 19 – 20 sierpnia 2017 roku. Jako miejsce wybrano uniwersytet Bonn-Rhein-Sieg University of Applied Sciences, w mieście Sankt Augustin na terenie Niemiec. Free and Open Source Software Conference to coroczne spotkanie dla społeczności FLOSS z wykładami, warsztatami i prezentacjami różnych firm oraz projektów open source.
Wstęp na konferencję jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie wykłady oraz warsztaty będą nagrywane, a następnie udostępnione szerokiemu gronu odbiorców.
Call for Papers
Rozpoczęto zbieranie propozycji na prelekcje. Co roku wybierane są tematy przewodnie i podczas FrOSCon 12 dyskusje będą się toczyć wokół:
- Cooexisting with Bots – Why can’t we be friends?
- The Rise of Machine Learning – You Only Learn Once
- Persistent Migration – The changing pace of software in the Open Source landscape
- The days of plenty are over – Software Design Patterns in 2017
- Also we will have a OSGeo & OSM Subkonferenz. Topics are: OpenStreetMap, free geodata, free GIS software & more
Propozycje prelekcji należy składać na cfp.froscon.de. Twórcy projektów mogą natomiast zgłosić swój udział na callforprojects.froscon.de. Ostateczny termin składania propozycji mija 23 maja. 15 czerwca 2017 poszczególne osoby zostaną powiadomione mailowo, czy ich temat został zaakceptowany.
FrogLabs
Organizatorzy FrOSCon we współpracy z Teckids e.V. przygotowali kolejny raz FrogLabs, czyli ścieżki tematyczne przeznaczone dla dzieci, które mają pierwszą styczność lub są już obeznane w otwartym oprogramowaniu. Ma to zachęcić młode osoby do interesowania się wolnym oprogramowaniem i jego ideą.
Na FrOSCon 12 będziemy mogli spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami takich projektów jak:
- Apache OpenOffice
- Arch Linux
- Geany
- Mageia
- Xfce
- CMS Garden
- CAcert
- Elasticsearch
- Fedora
- ownCloud
- Plone
- Python
- sidux e.V.
- Skolelinux
Oczywiście cały czas poszukiwani są sponsorzy. W tym roku OSWorld.pl objął konferencję patronatem medialnym. Warto śledzić profile społecznościowe: Facebook, Twitter i Google+.