FWiOO prosi o darowizny na certyfikat SSL

FWiOO prosi o darowizny na certyfikat SSL

przez -
3 797
Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania FWiOO

FWiOO prosi Społeczność o wsparcie w cele zebrania środków na 4-letni podstawowy certyfikat wildcard SSL dla domeny fwioo.pl oraz subdomen. W obecnej infrastrukturze są certyfikaty self-signed, czyli wystawione i podpisane przez samą organizację, która ich używa. Są one stanie zapewnić szyfrowanie, ale ponieważ tożsamość serwera nie została potwierdzona przez zaufany Urząd Certyfikacji, nie zapewniają uwierzytelnienia serwera.

Certyfikat wildcard jest ważny dla poddomen domeny, na którą jest wystawiony. To oznacza, że będzie ważny nie tylko na fwioo.pl, ale również na my.fwioo.pl, wioolontariat.fwioo.pl i inne domeny, które uruchomiliśmy lub będziemy chcieli uruchomić niebawem. Obecnie jest planowany zakup najdłuższej i zarazem najtańszej wersji 4 letniego certyfikatu, czyli DVDomain Validation – walidacja według domeny.

Fundacja jest oczywiście otwarta na propozycje i sugestie dotyczące miejsc, w których takie certyfikaty można nabyć taniej. Zasadnicze wymaganie jest takie, by były one rozpoznawane przez popularne przeglądarki oraz by ich użycie nie było ograniczone. Podstawowym kryterium wyboru jest cena w przeliczeniu na rok ważności certyfikatu.

3 Komentarze

Odpowiedz