Galaxium Messenger

Galaxium Messenger

przez -
3 1450

Galaxium Messenger jest komunikatorem internetowym, który obsługuje wiele sieci IM. przypominam swoim wyglądem znaną aplikację o nazwie Pidgin. W obecnej chwili program obsługuje takie sieci jak MSN, Jabber, GTalk oraz IRC. Programiści w obecnej chwili pracują nad dodaniem obsługi Yahoo, AIM oraz ICQ). W przeciwieństwie do Pidgina nie obsługuje on jeszcze Gadu-Gadu.

Galaxium Messenger - Okno rozmowy

Programiści chcą dodać obsługę sesji IRC, AIM/ICQ i Yahoo oraz śledzenie historii rozmów. W dalszych planach jest napisanie obsługi transferu plików poprzez MSN, Jabber w/NAT, IRC. Planowane są rozmowy głosowe oraz wideo.

Galaxium Messenger - Okno ustawień

W przyszłości program ma się integrować z takimi aplikacjami jak Banshee, Rhythmbox, Nautilus. Jeżeli chodzi o obsługę Gadu-Gadu, to zostanie ona wprowadzona w przyszłości o czym można przeczytać w temacie Gadu-Gadu support.

Program wydawany jest na licencji GNU General Public License v2. Program został napisany przy wykorzystaniu Mono toolkit oraz MonoDevelop IDE. Projekt został zapoczątkowany w 2003 roku przez dwóch studentów z Southern Alberta Institute of Technology – Adama Pecka oraz Philippe Duranda. Obecnie rozwijany jest przez Philippe Duranda, Bena Motmansa i Paula Burtona.

3 Komentarze

  1. @Livio

    Czy możesz dawać jakieś sensowne komentarze w końcu, a nie udawać skończonego idiotę !! Czytałem Twoje artykuły i nie są one jakaś super rewelacja, ale nie będę krytykował i zniżał się do poziomu dziecka z podwórka

Odpowiedz