Wydano kolejną wersję znanego wszystkim edytora tekstu opartego o bibliotekę GTK+ – Gedit. Należy on do projektu GNOME i zapewnia kolorowanie składni. Jako jeden z kilku linuksowych edytorów posiada zakładki, dzięki którym można edytować wiele plików w ramach jednorazowo uruchomionego programu. Gedit zapewnia pełną integrację ze środowiskiem GNOME.
Nowości w tejże wersji:
- Zaimplementowano pełne wsparcie dla skompresowanych plików
- Pokazuje brakujące części aktualizacji w pasku statusu
- Zastąpiono Bacon przez D-BUS
- Zbudowany z użyciem GTK+ 3.0, jeżeli jest dostępna owa biblioteka
- Włączone wątki Pythona
- Przepisano do GSettings
- Przystosowano GeditApp dla każdej platformy natywne
- Pomniejsze naprawione błędy
- Dodano i zaktualizowano tłumaczenia: ca, ca@valencia, de, en@shaw, es, fi, fr, gl, nb.
Nowa wersja do pobrania z serwerów GNOME.
























Poza Kate (na pewno aktualne nie ma zakładek? nie używałem jeszcze Kate z KDE 4 a z 3 to daaawno) kojarzę jeszcze tylko Geany z edytorów graficznym (gvim'a może tutaj nie wpychajmy ;]) i też ma zakładki, więc to raczej jakoś wybitnie gedit'a nie wyróżnia…
Kate ma zakładki jak najbardziej :)
Poprawiłem. Przepraszam za mój błąd :)
Niestety, ale Kate stanęło w rozwoju na roku 2008, jak patrzyłem na oficjalną stronę i w changelog kodu źródłowego.
Poza Kate (na pewno aktualne nie ma zakładek? nie używałem jeszcze Kate z KDE 4 a z 3 to daaawno) kojarzę jeszcze tylko Geany z edytorów graficznym (gvim'a może tutaj nie wpychajmy ;]) i też ma zakładki, więc to raczej jakoś wybitnie gedit'a nie wyróżnia…