Geek Madness – Nikola Tesla największym geekiem w historii

Geek Madness – Nikola Tesla największym geekiem w historii

przez -
3 669
Prasa

Po trwającym przeszło 3 tygodnie głosowaniu, w którym trzeba było wybrać w drodze głosowania największego geeka w historii matematyki, nauki i informatyki, serwis GeekWire ogłosił zwycięzcę. Został nim Nikola Tesla, który pokonał Linusa Torvaldsa z dość znaczną przewagą punktową. Co zatem skłoniło głosujących, do wybrania właśnie niego, a nie Linusa?

Nikola Tesla

Nikola Tesla to znany światu inżynier i wynalazca z Serbii. Opatentował ponad 300 wynalazków, w tym: silnik elektryczny, prądnice prądu przemiennego, autotransformator, dynamo rowerowe, radio, elektrownię wodną, baterię słoneczną, turbinę talerzową, transformator Tesli (rezonansowa cewka wysokonapięciowa) i świetlówkę. Warto dodać, iż był pionierem urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową.

Podobne artykuły

 • o_O

  Po polsku, a przede wszystkim po poprawkach wymagających choć jednokrotnego przeczytania:

  Po trwającym przeszło 3 tygodnie głosowaniu, w którym trzeba było wybrać w drodze głosowania największego geeka w historii matematyki, nauki i informatyki, serwis GeekWire ogłosił zwycięzcę. Został nim Nikola Tesla, który pokonał Linusa Torvaldsa z dość znaczną przewagą punktową. Co zatem skłoniło głosujących do wybrania właśnie niego, a nie Linusa?

  […]

  • o_O

   Tyle błędów, że nawet mi jeden umknął:

   Po trwającym przeszło 3 tygodnie głosowaniu, w którym trzeba było wybrać największego geeka w historii matematyki, nauki i informatyki, serwis GeekWire ogłosił zwycięzcę. Został nim Nikola Tesla, który pokonał Linusa Torvaldsa z dość znaczną przewagą punktową. Co zatem skłoniło głosujących do wybrania właśnie niego, a nie Linusa?

   […]

 • Gril

  Jakoś brakuje rozwinięcia mi tu…