GIMP – Resynthesizer 1.0

GIMP – Resynthesizer 1.0

przez -
3 2118
GIMP

Resynthesizer jest to wtyczka dla aplikacji GIMP, która powstała ponad 8 lat temu. Już wtedy potrafiła robić takie same rzeczy jak dziś wychwalany Content-Aware Fill w Photoshopie. Wtyczka ta pozwala przede wszystkim na inteligentne usuwanie zaznaczonych obiektów z obrazów. Ale to nie wszystko. Plugin potrafi na przykład tworzyć tekstury z obrazków.

Twórca wtyczki nie rozwija jej już od bardzo dawna. Na szczęście pracę nad tym projektem przejął Lloyd Konneker i wydał wersję 1.0. Przepisał on plugin na język C. Oddzielony został kod interfejsu użytkownika od całego silnika. Poprawione zostało wiele błędów oraz pojawiła się obsługa kanału alpha.

Plugin można pobrać z pliku resynthesizer.tar.gz. Przed instalacją nowej wersji, należy usunąć zbędne skrypty lub pluginy jeżeli posiadaliśmy wcześniejsze wersje. Z katalogu /usr/share/gimp/2.0/scripts/ usuwamy następujące pliki:

smart-remove.scm
smart-enlarge.scm
smart-sharpen.scm
plugin-map-style.scm
plugin-render-texture.scm
uncrop-gimp-plugin.scm
resynth-pattern-fill.scm

Pobraną paczkę rozpakowujemy do katalogu ~/.gimp-2.x/plug-ins a plikom *.py nadajemy prawa do wykonania. Więcej informacji na temat tego wydania dostępna jest w serwisie github.com.

Źródło: libregraphicsworld.org, ittechblog.pl.