Ogłoszono wydanie GNOME Commander 1.4.0, dwu-panelowego menedżera plików, który korzysta z biblioteki GTK+ i GnomeVFS. Stara się sprostać wymaganiom bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy lubią zarządzać plikami i wykorzystywać skomplikowane funkcje i polecenia.
Zmiany, jakie zaszły:
- Dodano obsługę zakładek
- Dodano nowy temat: Green tiger
- Dodano tryb jednej instancji
- Dodano możliwość definiowania kolorów przez zmienną
LS_COLORS - Dodano możliwość zaznaczania i odznaczania jedynie plików
- Dodano wsparcie dla automatycznego rozszerzania szerokości przy zaawansowanej zmianie nazwy pliku
- Podczas wykonywania operacji przeciągnij i upuść wyświetlane jest okno z potwierdzeniem
- Udoskonalono szybkość działania, w tym oczyszczono i przebudowano kod C++
- Porzucono obsługę konfiguracji typu MIME
- Dodano kilka nowych skrótów klawiszowych
GNOME Commander 1.4.0 jest dedykowany pamięci Piotra Eljasiaka.























Michał Olber liked this on Facebook.
Krzysztof Zubik liked this on Facebook.