GNOME Logs 0.1 – nowe narzędzie do przeglądania logów systemd

10
1416
GNOME
GNOME

Deweloperzy GNOME wydali GNOME Logs 0.1, aplikację do podglądu logów systemowych z dziennika systemd. Jest to narzędzie, które wyświetla dokładne informacje o zdarzeniach systemowych. Można je filtrować, przeszukiwać i analizować problemy. Programiści planują dodać narzędzie do rozwojowej wersji GNOME 3.11, a jego debut przewidują w GNOME 3.12 w kwietniu przyszłego roku.

Poprzedni artykułJądra Linux 3.0.98, 3.4.64, 3.10.14, 3.11.3
Następny artykułVCMI 0.94 z nowym Launcherem i udoskonaloną Bojową SI
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

10 KOMENTARZE

  1. Coraz bardziej sie zastanawiam czy nie dac gnome3 albo cynamonowi szansy. Podoba mi sie wsparcie dla tych wszystkich nowinek. Siedze na archu i nowym domyslnym narzedziem do zarzadzania sieciami jest netctl, dla ktorego wsparcia szukac w KDE nie ma co i jestes zmuszony do uzywania niezrozumialego dla mnie networkmanagera. Natomiast w gnome znajdziesz juz odpowiednie roszerzenia dzieki, ktorym z jego poziomu przynajmniej czesciowo mozesz zarzadzac tym rozwiazaniem. Druga rzecz to co updatuje KDE to musze wszystko na nowo ustawiac bo stara konfiguracja juz nie jest aktualna i KDE sie wykrzacza.. pomaga zawsze usuniecie konfigu i poustawianie wszystkiego na nowo.. ale ilez razy mozna to robic.

    • Hmm, a ja wręcz odwrotnie. Co prawda z każdą wersją GNOME próbuję dać im szanse, ale mi nie wychodzi. Ogólnie ogromne plusy że jest ładne, spójne, ale nie potrafię się przekonać. Ostatnio byłem "zmuszony" do niego korzystać gdyż był problem z tandemem Catalyst + Kwin, no ale odkąd to naprawiono, znów wróciłem do KDE. Ale nie wykluczam, że kiedyś może się moja opinia zmieni.

    • Spróbuj tego całego Classic Mode które wprowadzili od 3.8, to co prawda tylko zbiór wtyczek ale może pomóc Ci w przesiadce jeśli preferujesz klasyczne dwa panele

    • Przez kilka lat aktualizowałem KDE i nigdy nie miałem problemów po aktualizacji tak żeby trzeba było usuwać konfiguracje, owszem po aktualizacjach, szczególnie głównych wersji trzeba usunąć ale cache KDE tak żeby się wygenerowało od nowa. Siedzi to sobie /var/tmp/kdecache*

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj