GnuPG będzie dalej rozwijane, dzięki funduszom od Linux Foundation i Facebooka

10
1838
GnuPG
GnuPG

Kilkanaście godzin temu opisaliśmy sytuację Wernera Kocha, samotnego programisty który rozwija GnuPG i nie ma pieniędzy na dalszy rozwój. Po szumnym rozpowszechnieniu tego faktu w całym internecie, nagle znalazły się fundusze. Wpierw Linux Foundation Core Infrastructure Initiative obiecała grant w wysokości 60 000 dolarów. Do tego wszystkiego firmy Stripe i Facebook zobowiązały się do corocznego wpłacania kwoty 50 000 dolarów na rozwój GnuPG. Nadal oczywiście można wpłacać własne pieniądze na stronie projektu.

Poprzedni artykułErle Robotics testuje quadcopter z Ubuntu Core na pokładzie
Następny artykułElektroPrzewodnik numer 51: [Podstawy] Ni-Cd, Ni-MH, Li-Ion, Li-Poly
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

10 KOMENTARZE

    • Czemu szkoda? Dla kogo? Czym więcej pracujących za darmo programistów tym lepiej. life is brutal and full of zasadzkas

    • Tylko czemu po nagłośnieniu, a nie jeszcze przed? Dlaczego dopiero teraz ktoś pomyślał „hej, może wspomóżmy gościa finansowo, robi dobrą robotę”? Może ktoś chce się lansować „patrzcie jacy jesteśmy łaskawi, wspomagamy biednego programistę”?

    • Projekt istnieje chyba od 1997. Jakoś tam udawało mu się ciągnąć projekt i gratyfikacje na rozwój, ale to i tak były grosze (dosłownie, a utrzymuje rodzinę i miał drugiego pracownika do wersji dla Windows, którego musiał odesłać z braku dalszych funduszy).

      Z jego pracy korzysta praktycznie każdy w Uniksowym światku, w tym Google, Facebook czy Red Hat, sam masz pewnie pakiety od tego w systemie. Myślisz, że ktoś rzucił dolarem? Niestety prywatne inicjatywy autora typu dobrowolne wpłaty i sprzedaże koszulek, nie przyniosły nawet połowy potrzebnej gotówki.

      Kiedy Werner Koch miał niedawno GPG porzucić bo był przy bankructwie – nagłośniono sprawę i nagle łaskawie dotacje się znalazły. Ok, bardzo dobrze – tylko gdzie korpo były wcześniej?

    • To jest właśnie open source – po co płacić, skoro mam za darmo? Gościu powinien rzucić projekt w cholerę. Skoro cały świat pod kątem finansowym ma na niego wyjebane, to on powinien rzucić swój projekt i mieć wyjebane na resztę świata.

    • Człowiek-śmieć znów się podszywa. Ale to naturalne dla takich zer.
      Ale że redakcja tak ciemna, że bana też dać nie umie? Słabo.

  1. A teraz weźcie przekonajcie swoich znajomych do szyfrowania wiadomości email. Powodzonka! Może przestaną się do Was odzywać podejrzewając manię prześladowczą…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj