GnuPG i g10code potrzebują wsparcia finansowego

GnuPG i g10code potrzebują wsparcia finansowego

przez -
13 1726
GnuPG

Projekt GnuPG i firma g10code, zajmująca się jego rozwojem, potrzebują uzbierać 120 000 Euro funduszy na dalsze funkcjonowanie. Rozwój GnuPG jest uzależniony od pracy wielu deweloperów, którzy mają płacone za tworzenie kodu. Do tego typu zadań wymagane jest posiadanie przynajmniej dwóch w pełni opłaconych programistów za łączną kwotę 120 000 Euro na rok. Problemy finansowe firmy g10code istnieją od długiego czasu, ponieważ nie ma środków na promocję i marketing.

13 Komentarze

    • Jeżeli głównym kryterium ma być cena (jak w większości polskich przetargów ;-) ), to może lepiej zainteresować się Chińczykami i Hindusami?

  1. Firma, która rozwija oprogramowanie kryptograficzne chroniące prywatność i nie przyjmuje dotacji w Bitcoinach? Jeśli boją się zmian kursu lub samodzielnej sprzedaży na giełdzie to nastały już czasy, w których można znaleźć odpowiedniego operatora płatności, który za nich przyjmie BTC a im przekaże wybraną walutę.

  2. „Do tego typu zadań wymagane jest posiadanie przynajmniej dwóch w pełni opłaconych programistów za łączną kwotę 120 000 Euro na rok” 120 000 Euro dla 2 programistów ? Potrzebują prawie pół miliona złotych na rok ? pfff chyba frajerów szukają

    • Już widzę jak piszesz oprogramowanie kryptograficzne za 1200 zł netto. Tacy specjaliści się cenią, ale typowy cebulak tego nie zrozumie.

    • 5 tysiecy € miesięcznie, na ich barkach leży bezpieczeństwo wszystkich użytkowników GnuPG.

    • Kod jest ogólnodostępny i można sobie go przejrzeć. Kryptolodzy na pewno go lustrują i na razie nikt złego zdania powiedzieć o nim nie może.

Odpowiedz