Goat Simulator w wersji beta na Linuksa

Goat Simulator w wersji beta na Linuksa

przez -
12 1079
Goat Simulator

Goat Simulator, czyli Symulator Kozy to produkcja szwedzkiego studia gier Coffee Stain. Kilka miesięcy temu twórcy opublikowali w internecie pierwsze filmiki ze złośliwą kozą w roli głównej. W ciągu 24 godzin zobaczyło go ponad 200 000 osób, a wszystkie kanały społecznościowe zawrzały. Nikt się nie spodziewał, że ich drugoplanowy projekt sprawdzenia możliwości silnika Unreal Engine 3 oraz parodii kilku gier, przemieni się w pełnowartościowy produkt, bijący rekordy popularności. Od kilku dni użytkownicy Linuksa i platformy Steam, mogą cieszyć się wersją beta na swoje systemy.

Autorzy zastrzegają, że mogą wystąpić w niej drobne błędy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby oderwać się od terminali i zasmakować życia kozy. Przygotowaniem natywnego portu zajął się Ryan C. Gordon, człowiek który większość swojej kariery zawodowej spędził na przenoszeniu komercyjnych hitów z Windows na Mac i Linuksy. W jego portfolio znajdziemy między innymi wydany w 1999 roku na Linuksa Quake III Arena czy przeportowane niedawno Super Meat Boy, Killing Floor, Dear Esther.

12 Komentarze

  1. Ludzie co wy polecacie, komu? Nie lepiej na żywo robić to co wyrabiają tą kozą. Daj tę „grę” człowieku swojemu dziecku niech się „uczy” i „bawi” w przyszłości może Cię nie zabije jak będziesz grzeczny. – „Pomysł na grę w dechę” Dorosłemu też :(

    • Po Doomach, Duke’ach, Quake’ach GTA etc. to według Twojej teorii, trup wśród rodziców powinien się ścielić gęsto.

Odpowiedz