GOG.com zapowiedziało oficjalne wsparcie dla Linuksa

GOG.com zapowiedziało oficjalne wsparcie dla Linuksa

przez -
16 2191
GOG.com

GOG.com to platforma cyfrowej dystrybucji gier, która oferuje starsze tytuły w atrakcyjnych dla gracza cenach. Każda z nich jest specjalnie przygotowywana pod systemy Windows i OS X, z odpowiednimi bibliotekami i instalatorem, dzięki czemu użytkownicy nowych systemów operacyjnych nie muszą się martwić z konfiguracją. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalny komunikat, że na jesieni tego roku pojawi się oficjalne wsparcie dla systemów Linux.

Wiadomość jest o tyle zaskakująca, że w połowie września tamtego roku, kierownictwo GOG.com dało do zrozumienia, że nie ma w planach wspierania nowej platformy. Powodem tego była architektura Linuksa z wieloma dystrybucjami podobnymi do siebie, ale różniącymi się budową wewnętrzną, co znacznie utrudniać miałoby dystrybucję i gwarantowanie wsparcia dla gier jakie oferuje sklep.

Aktualnie trwają wewnętrzne testy na komputerach z systemami Ubuntu i Linux Mint. Na początek mają się pojawić wszystkie gry, które mają swoje odpowiedniki dla Linuksa, ale także troszkę klasyków, przygotowanych samodzielnie przez GOG.com. Pierwsza seria ma liczyć ponad 100 tytułów.

16 Komentarze

  1. Faktycznie, zaskakujące. Efekt tłumu. Skoro robi się coraz więcej tych, którzy wspierają granie na linuksie, to „my też będziemy”!

  2. Czyli wreszcie do nich dotarło, że nie muszą się zajmować wszystkimi distrami świata (bo nadmiar Linuksów był powodem wycofania się), tylko stawiają na konkretne dystrybucje i wsio.

Odpowiedz