Google udostępni swoją przeglądarkę – Chrome

Google udostępni swoją przeglądarkę – Chrome

przez -
4 619
Google

Google szykuje się do kolejnego podboju Internetu. Według informacji na blogu google, już dzisiaj ma się pojawić nowa przeglądarka internetowa – Chrome. Kalifornijska firma postanowiła nas uraczyć przeglądarka stworzoną “od nowa”, gdyż tradycyjne podejście do internetu (tekst-obrazek) już nie sprawdza się i nowoczesna przeglądarka ma być platformą do uruchamiania aplikacji potrzebnych nam do pracy.

Już dzisiaj pod adresem www.google.com/chrome powinna pokazać się beta na Windowsa. Niedługo powinny pokazać się również wersje na Linuksa i Mac OS X. Z informacji podanych na oficjalnym blogu możemy doszukać się informacji, iż Chrome wykorzystuje komponenty z oprogramowania Apple i Mozilli, a kod produktu ma być otwarty.

W chrome mają się pojawić już nam znane elementy z innych przeglądarek:

  • strona z kartami przypominającą speed dial z Opery
  • przeglądanie stron w kartach
  • tryb “incognito” – podobny do InPrivateBrowsing znanego z IE8

Nowatorskim rozwiązaniem ma być umieszczenie menedżera procesów pozwalającego zakończyć pracę skryptu pożerającego zasoby. W Chrome zostanie użyty silnik JavaScript V8 co zwiększy szybkość i stabilność działania.

Pomimo wypuszczenia konkurencyjnego produktu dla Mozilli Google nadal będzie współpracować. Świadczyć o tym może niedawne przedłużenie sponsoringu dla Mozilli do roku 2011.