GStreamer SDK – framework do programowania multimediów

GStreamer SDK – framework do programowania multimediów

przez -
1 603
Muzyka

Collabora Ltd. i Fluendo S.A., firmy zajmujące się dostarczaniem wolnych i otwartych rozwiązań multimedialnych, ogłosiły wydanie GStreamer SDK – framework do programowania multimediów. Został on zaprojektowanych do tworzenia aplikacji multimedialnych jak edytory wideo, urządzenia przesyłu strumieniowego, czy odtwarzacze multimedialne. Nowy pakiet działa pod systemami Linux, Windows i Mac OS X.

GStreamer SDK pozwala na napisanie aplikacji, która będzie obsługiwała szeroki wachlarz formatów multimedialnych i będzie mogła być dostępna na różne platformy systemowe: Android, iOS, Tizen, Windows Phone 7, Windows XP/Vista/7, Linux i Mac OS X. Collabora Ltd. i Fluendo S.A. posiadają ponad 10 letnie doświadczenie w tworzeniu tego typu rozwiązań.

Wydanie SDK zbiegło się w czasie z uruchomieniem nowej inicjatywy gstreamer.com, która ma polegać na komercyjnym wdrażaniu projektu GStreamer. Użytkownicy będą mieli darmowy dostęp do pakietu, obszernej dokumentacji, poradników i instrukcji instalacji.

Collabora i Fluendo będą oferowały szeroki wachlarz produktów i serwisów, aby powiększyć aktualną ofertę. Fluendo zapewni wysokojakościowe komercyjne kodeki audio i wideo, natomiast Collabora będzie oferowała usługi konsultacyjne. Inne chętne firmy, chętne do współpracy, są mile widziane.