GUADEC 2010 – konferencja GNOME na rok 2010

GUADEC 2010 – konferencja GNOME na rok 2010

przez -
2 868
GNOME

GUADEC (czyt. GWAH-DEC) jest akronimem dla GNOME Users’ And Developers’ European Conference. Organizowany corocznie w miastach wokół Europy, gromadzi największą liczbę zebranych razem użytkowników GNOME, programistów, przywódców fundacji, indywidualnych, rządów i biznesmenów na całym świecie.

Prezentacje są dawane przez twórców oprogramowania, liderów biznesowych oraz użytkowników, którzy są związani z Otwartym Kodem, Wolnym Oprogramowaniem i oczywiście z GNOME. To owocuje wieloma praktycznymi sesjami i dyskusjami różnych grup nad projektem, jakim jest GNOME. Konferencja stara się przyciągać nowych programistów. Służy również, jako cel spotkań dla korporacji biznesowych i pozwala nam zobaczyć ostatnie nowinki techniczne.

W jedenastej tegorocznej edycji GUADEC 2010 odbędzie się w Hadze w Holandii. Trwać będzie od poniedziałku 26 lipca do piątku 30 lipca 2010 roku, a wybranym miejscem do konferencji będzie Uniwersytet Hadzki.

Program konferencji składa z się trzech ścieżek tematycznych, rozlokowanych w różnych miejscach. Jednakże, jak piszą organizatorzy, nie jest on jeszcze w pełni ukończony i może się zmienić.

Na samej konferencji odbędzie się też pierwszy w historii Trening Programistów GNOME.

2 Komentarze

Odpowiedz