GWOffice – pisz, edytuj i zarządzaj Google Docs

GWOffice – pisz, edytuj i zarządzaj Google Docs

przez -
7 1266
Google

Jeśli uwielbiasz aplikacje w chmurze i chcesz mieć w pełni funkcjonalny pakiet biurowy do swojej dyspozycji, który jest za darmo, Google Docs jest jednym z kilku dostępnych. Jednakże, aby skorzystać potrzebna jest przeglądarka internetowa i konto GMail. Aby ułatwić obsługę stworzono program GWOffice. Daje on nam możliwość zarządzania swoimi dokumentami, tak jakby był to pakiet biurowy zainstalowany bezpośrednio na komputerze. Posiada ładny, czytelny interfejs, nie wymaga dużej ilości pamięci RAM, bo tylko około 11 MB. Aplikacja została stworzona w Ubuntu App Showdown.

Instalacja

Aplikacja może być zainstalowana za darmo poprzez dodanie repozytorium PPA: ppa:tombeckmann/ppa. Można także wykonać następujące czynności:

sudo add-apt-repository ppa:tombeckmann/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install gwoffice

Użytkowanie

GWOffice oferuje dobrą integrację z motywem Docs, a także posiada Menu aplikacji i wsparcie HUDa. We większości są to strony internetowe działające w aplikacji, a edytowanie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji jest dużo bardziej komfortowe niż w przeglądarce.

GWoffice - wygląd aplikacji

Istnieją pewne obszary, które wymagają poprawy, jak brak możliwości wklejania skopiowanego tekstu z edytora tekstowego. Mimo tego jest to niesamowita aplikacja, która ułatwia życie, gdyż nie ma na tą chwilę Google Drive dla Linuksa.

GWoffice - wyszukiwanie swoich dokumentów

GWoffice - nowy dokument

7 Komentarze

    • To jest glowny kawalek – zobaczcie, że odwoluje sie go uslug google i korzysta z webkitgtk. To nie jest pakiet biurowy, a okienko wstawiajace frame przegladarki i google docs w srodku oraz spinający polecenia menu napisane w html z przyciskami tegoż okienka.

Odpowiedz