Hackaton Otwartych Danych 2013

1
832
Konferencje
Konferencje

Centrum Cyfrowe Projekt: Polska ogłosiło, że warszawski Hackaton Otwartych Danych 2013 odbędzie się 23 lutego, w sobotę w lokalu PaństwoMiasto, na ul. Andersa 29. Tego dnia w wielu miastach na świecie odbywają się spotkania ludzi zainteresowanych uwalnianiem danych, tworzonych przez instytucje publiczne. Warto dodać, że dzień wcześniej będzie miała miejsce europejska konferencja poświęcona otwartości danych i ponownemu wykorzystaniu danych publicznych – ePSIplatform i Centrum Cyfrowego.

Organizatorzy chcą zgromadzić w jednym miejscu programistów, osoby potrzebujące informacji, osoby z pomysłami na wykorzystanie danych lub ich udostępnianiem. Celem hackatonu będzie stworzenie aplikacji, pokazującej lokalizacje lokali do wynajęcia przez miasto, automat i baza danych z rozkładami jazdy, wyszukiwarka połączeń autobusowych czy też oprogramowanie do automatycznego aktualizowania baz danych, które są porozrzucane po sieci i nie da się ich w inny sposób zdobyć.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, co pozwoli na łatwiejszą organizację miejsca. Można jej dokonać na stronie otwartedane2013.eventbrite.com.

Program Hackatonu:

  • 10:00 – rozpoczęcie
  • 10:00 – 10:20 – wprowadzenie (Łukasz Jachowicz z Centrum Cyfrowego oraz Ton Zijlstra z ePSIplatform)
  • 10:20 – 10:40 – 3-minutowe wystąpienia na temat Waszych pomysłów – danych i projektów. Postaramy się też porozmawiać, w jaki sposób uniknąć tworzenia nieprzydatnych rozwiązań, lecz wyprodukować coś, co wyjdzie poza fazę prototypu.
  • 10:40 – 11:40 – warsztaty, których efektem będzie wypracowanie ostatecznych pomysłów i utworzenie wokół nich grup zainteresowanych osób (Ton Zijlstra i Frank Verschoor)
  • 11:40 – 12:30 – skupiamy się na pracy
  • 12:30 – 13:30 – obiad
  • 13:30 – 19:00 – pracujemy nad projektami, z dwiema przerwami: na opowieść, nad czym pracujemy (i być może na usłyszenie komentarzy innych), oraz na połączenie się via Skype z innymi miejscami, gdzie trwa podobny hackaton
  • 19:00 – 22:00 – integracja
Poprzedni artykułBlenderart Mag – numer 40
Następny artykułWaterfox 18
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj